Grad Zagreb na svojim je web stranicama objavio popis javnih skloništa s kojima upravlja. Radi se o 10 skloništa, od kojih su četiri u Novom Zagrebu-istok, dva na područjue Trešnjevke-jug, te po jedno u gradskim četvrtima Gornji Grad-Medveščak, Podsused-Vrapče, Stenjevec i Trešnjevka-sjever.
No, to je samo djelić skloništa s kojima upravlja Grad Zagreb. Ukupno ih je 176 skloništa, a koja su održavana u skladu s važećim pravnim normama. Od njih Grad je 10 javnih skloništa, 73 blokovska, a ostala su tzv. kućna skloništa. U Zagrebu je ukupno oko 1000 skloništa, kažu u Gradu.
Manji dio skloništa Grad Zagreb je dao na korištenje trećim osobama koje su u obvezi u slučaju potrebe staviti ih na raspolaganje u roku od 24 sata. Popis blokovskih skloništa bit će dodan u sljedećim danima. Prema javno dostupnim podacima iz Plana djelovanja civilne zaštite Grada Zagreba (Službeni glasnik Grada Zagreba 16/19), na području Grada Zagreba, nalazi se i 655 stambenih skloništa, 150 skloništa u ustanovama te 134 skloništa u poduzećima.
Veći dio preostalih skloništa koja nisu u nadležnosti Grada Zagreba, nalaze se u stambenim zgradama i njihova primarna funkcija je zaštita stanara. Ona su zajednički dio stambene zgrade koji temeljem Zakona o vlasništvu i drugim stvarnim pravima (Narodne novine 91/1996) i Uredbom o održavanju zgrada (Narodne novine 64/1997) Upravitelji stambenih zgrada trebaju održavati sredstvima zajedničke pričuve suvlasnika.
Osim namjenski izgrađenih skloništa za zaštitu ljudi i materijalnih dobara, u slučaju potrebe mogu se koristiti i drugi pogodni objekti kao što su podrumske prostorije, podzemne garaže u stambenim zgradama, javne garaže i sl.
Užas,tu ne bih niti psa ostavila.Bit će paničnog čišćenja u zadnji čas kada Putin poludi!