Četiri godine nakon što su prisilno morali napustiti svoje domove, stanari Kupske ulice ponovno su ostali sami na ledini.
Naime, sud je utvrdio da HEP kao investitor i tvrtka Tehnika kao izvođač nisu krivi za urušavanje ulice nedaleko od središta grada. Zbog toga su tada gotovo svi stanari morali više tjedana živjeti u “prihvatilištu” u Remetincu.
– Vjerujem u Boga i pravdu i da će se to riješiti kako treba. Odštetu ćemo sigurno dobiti. Neće to proći samo tako, to oni i znaju – razočaran je Jovan Drezga kojemu je zbog doslovne propasti Kupske cijela kuća bila uništena i potonula u zemlju.
Osim što su osramoćeni i nemoćni, stanari Kupske odvjetničkom timu HEP-a sada duguju i novac. Točno 5542 kuna sudskih troškova.
– Najtragičnije je da će tako biti svima nama. Moramo vidjeti što će biti na sudu, no mi smo, naravno, uza svoje susjede – rekla je jedna od susjeda koja je pokrenula odvojeni sudski postupak protiv Elektroprivrede i Tehnike.
Svoju presudu tek očekuje, no priznaje, ova joj presuda ne ulijeva mnogo nade u “bolje sutra”. Dodaje da je najgore što ovakva presuda investitoru, ali i istim izvođačima radova daje pravo da nastave s radovima.
Time i dalje ugrožavaju sigurnost svih stanara, smatra susjeda koja drži da je odbijanje tužbenog zahtjeva za smetanje posjeda “šamar” svim malim ljudima. Do komentara odvjetnice dijela oštećenih, Doris Košta, nismo uspjeli doći.
HEP i Tehnika nisu krivi za urušavanje Kupske ulice
Velike razlike u porezu na nekretnine: U Zagrebu za stan od 50 kvadrata 250 eura, u V. Gorici samo 40
Za gradove i općine koje nisu donijele odluku o visini poreza, primjenjuje se osnovna stopa od 0,60 eura po kvadratnom metru
Brojne države u strahu da Amerikanci mogu jednim gumbom isključiti njihove avione, no istina je još gora
Dok Lockheed Martin i vlade saveznika odbacuju glasine o 'prekidaču za gašenje' na F-35, ističu da bi prekid američke logističke podrške brzo onesposobio flote ovih lovaca diljem svijeta, potičući raspravu o kontroli SAD-a nad NATO-vim oružjem u doba Trumpovih poteza
Posrnula hrvatska tvrtka rasprodaje imovinu u centru Zagreba: 'Baš tužno umiru IT firme'
Undabot je donio odluku o gašenju tvrtke jer im je najveći klijent otkazao suradnju
Hijaluronska kiselina puno je više od “botoksa”: Osim što “pegla” bore, rješava i ovaj problem
Dobre vijesti, evo kako možete dobiti do 7.000 eura za pokretanje vlastitog posla
Nekad je Perazićka revala : ´´...ostavi svoje laži u poglavlju dvadeset tri....´´.