Povodom 14. obljetnice smrti prvog predsjednika Republike Hrvatske Franje Tuđmana u kongresnoj dvorani hotela Sheraton održana je tribina pod nazivom "Dr. Franjo Tuđman – vizionar i državnik".
Tribinu su organizirali Hrvatski memorijalno dokumentacijski centar Domovinskog rata i Zaklada hrvatskog državnog zavjeta, a govornici su redom bili Milan Kovač, predsjednik kluba utemeljitelja Hrvatske demokratske zajednice, Ante Nazor, ravnatelj Hrvatskog memorijalno dokumentacijskog centra Domovinskog rata, general Damir Krstičević, dopisnica Večernjeg lista iz Sjedinjenih Američkih država Jadranka Jureško-Kero te Miroslav Tuđman i predsjednik HDZ-a, Tomislav Karamarko.
Karamarko kritizirao Vladu
Svaki se govornik osvrnuo na rad i ostavštinu prvog hrvatskoga predsjednika iz perspektive svoje pozicije redovito praćen pljeskom publike. Između govora puštane su snimke obraćanja Franje Tuđmana na prvom općem saboru HDZ-a, kao i recitirani njegovi govori pred vijećem Europe u Strasbourgu te u Kninu u trenutku oslobođenja.
U svom govoru Karamarko se kritički osvrnuo na rad trenutne vlade, nazvavši ih prepotentnom, sebičnom, otuđenom i nesposobnom vlašću, te je najavio skorašnje predstavljanje plana gospodarskog oporavka Hrvatske demokratske zajednice.
>>Detuđmanizaciju su proveli Račan i Mesić jer ih Tuđman nije lustrirao
...Možda bi bilo vrijeme da sva sredstva javnog priopcavanja, svi portali , radija i televizije jednostavno prekinu sve informacije ovakvog nadhebavanja HDZ-njara..!!! . : Karamarko prije 10 godina žestoko kritizirao »pogrešnu hrvatsku politiku u Bosni« - Krivi smo svi koji smo bili u državnim strukturama, jer je svatko mogao napraviti više da se zlo umanji ili sprijeci, govorio je 2004. Karamarko o Tudmanovoj politici u BiH . U potpunosti je podržavao stavove Stjepana Mesica, vjerojatno najžešceg kriticara Tudmanove bosanskohercegovacke doktrine. U travnju 2002., kad je vec zbog neslaganja s Mesicem napustio mjesto šefa Ureda za nacionalnu sigurnost, Karamarko je u intervjuu Slobodnoj Dalmaciji objašnjavao i svoju povezanost s tadašnjim predsjednikom Republike. »Medju nama je dugo postojala dobra komunikacija i zajednicka crta još od 1989. godine, kad smo se našli zajedno u HDZ-ovoj baraci. . Još su eksplicitnije Karamarkove izjave zabilježene u knjizi Ivice Ðikica »Domovinski obrat – politicka biografija Stipe Mesica«, objavljenoj krajem 2004. godine. . »Uvijek sam cijenio Mesicevu hrabrost, a ta je hrabrost pogotovo došla do izražaja kad su krenuli krvavi hrvatsko-bošnjacki dogadaji u Bosni. . Nekoliko sam puta bio svjedokom kad je žestoko i vrlo konkretno reagirao na pogrešnu hrvatsku politiku u Bosni. Bio sam u njegovu saborskom uredu kad je telefonski zvao predsjednika Tudmana i vrlo mu vatreno i žestoko objašnjavao da se rade pogrešne stvari i da s time treba prestati. Nije zazirao od svade s Tudmanom na temu Bosne. Predbacuju mu da je dijelom kriv za onakvu politiku u Bosni i apsolutno stoji da smo krivi svi koji smo tada bili u državnim strukturama, jer je svatko mogao napraviti više da se zlo umanji ili sprijeci, ali mislim da je on tu bio jako korektan i pokušavao je nešto uciniti«, . brutalno je Karamarko bio kritican prema Tudjmanu u razgovoru s autorom Mesiceve biografije.