vijest za maturante

Nakon dvije pandemijske godine, vraća se Smotra Sveučilišta i to na novoj lokaciji

Foto: Igor Kralj/PIXSELL
Nakon dvije pandemijske godine, vraća se Smotra Sveučilišta i to na novoj lokaciji
02.11.2022.
u 13:00
Učenici završnih razreda srednjih škola sa studijskim će se programima moći upoznati od 10. do 12. studenoga
Pogledaj originalni članak

Što donosi budućnost? Pitanje je to na koje bi mnogi htjeli znati odgovor, a maturantima bi pritom mogla pomoći 27. smotra Sveučilišta u Zagrebu koja se organizira sljedeći tjedan, odnosno od 10. do 12. studenoga.

Nakon dvije pandemijske godine, smotra se ponovno održava uživo, i to na novoj lokaciji, odnosno na Zagrebačkom velesajmu. U tamošnjem Kongresnom centru i Zimskom vrtu predstavit će se svi fakulteti i akademije Sveučilišta u Zagrebu, točnije njih 34.

– Kao i prethodnih godina, predstavnici fakulteta, studenti i profesori će u svojim izložbenim prostorima posjetitelje informirati o mogućnostima studiranja, opremljenosti sastavnica, studentskom životu, uvjetima smještaja i brojnim drugim pojedinostima koje su mladim ljudima važne pri odluci o upisu – najavljuju sa Sveučilišta.

Foto: Sveučilište u Zagrebu

Detaljan program i raspored predstavljanja sastavnica objavljen je na službenoj internetskoj stranici Sveučilišta u Zagrebu, ili OVDJE.

U istome tjednu, spomenimo, Sveučilište će svečanom sjednicom Senata obilježiti i 353. obljetnicu osnivanja. Tom prigodom uručit će se godišnje nagrade, a novoizabrani rektor prof. dr. sc. Stjepan Lakušić predstavit će svoj program, kao i kratkoročne i dugoročne ciljeve razvoja najvećeg hrvatskog sveučilišta koje broji gotovo 70.000 studenata i više od 5000 zaposlenika.

>> VIDEO: Što se događa s vremenom? Poznati meteorolog otkrio što možemo očekivati u studenom!

Svjetski dan bubrega

Ova bolest godišnje pogađa više od 850 milijuna ljudi, simptomi su nespecifični, a ključ je prevencija

Svake godine, drugog četvrtka u ožujku, obilježava se Svjetski dan bubrega. Riječ je o globalnoj kampanji koja se provodi diljem svijeta s ciljem podizanja svijesti o važnosti bolesti bubrega, od koje na svjetskoj razini boluje više od 850 milijuna ljudi, među kojima čak 300.000 u Hrvatskoj. Prema podacima iz 2019. godine, ova bolest uzrokovala je više od 3,1 milijun smrtnih slučajeva.

Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.