Najnovije zgrade u Središću, useljene prije nepuna dva mjeseca, više nisu na toj adresi, a brojne table s imenima tvrtki, vrlo lijepi kućni brojevi s nazivom ulice izrađeni od stakla, sad se mogu – baciti u smeće. O građanima sad već bivše Stonske ulice, koji imaju svoje dokumente, ugovore, kredite i sl. sa sada nevažećom adresom, nitko nije razmišljao niti se potrudio obavijestiti ih. Čitatelj koji nas je obavijestio o toj bezobzirnoj promjeni, Marijan Bartolić, predstavnik je suvlasnika u zgradi nekad na adresi Stonska 17, a sad u ulici kiparice Ksenije Kantoci; a na kojem kućnom broju – još ne zna, tjedan dana nakon postavljanja tabli! Samo u njegovoj zgradi, koja se sad nalazi u dvije ulice, K. Kantoci i Vojina Bakića, ima deset ulaza, 161 stan i 23 poslovna prostora koji će sad svi morati mijenjati papire. Nakon 12 godina u Stonskoj, taman su pripremili sve za uknjiženje, ali s adresom Stonska, te sad moraju cijeli proces proći ispočetka.
U tvrtki Signalgrad čiji su radnici table s novim imenima ulica postavljali, potvrdili su nam da su dva tjedna prije toga već imali izrađene table s nazivima ulica po istaknutim hrvatskim umjetnicima, ali im je rečeno da ih ne postavljaju zbog standardne boljke zbog koje cijela Hrvatska "vozi pod ručnom", zloglasnih "neriješenih imovinsko-pravnih odnosa", da bi im u petak odjednom stigao nalog da se table postave zbog otvaranja izložbe. O imenima ulica odlučivano je na gradskom poglavarstvu još 26. listopada, ali nitko se više od mjesec dana nije potrudio stanovnike Središća, one na koje ta promjena izravno utječe, obavijestiti o predstojećoj promjeni i njezinom terminu; neki od njih vadili su nove osobne, putovnice i druge dokumente, ugovarali kredite u bankama, a na svim tim dokumentima sad je nepostojeća, tj. nevažeća adresa.
U Središću su jednoglasni u stavu da nemaju ništa protiv umjetnika, da je dapače lijepo što im se ulice zovu po umjetnicima, ali da se to moralo sprovesti malo bezbolnije i uz prethodno obavještavanje građana u kojoj će ulici živjeti, kad se već mijenjaju imena postojećih ulica, umjesto da se po umjetnicima nazivaju nove ulice u tom kvartu koji se stalno gradi te novih ulica ne nedostaje. Ali, da se čekalo novu ulicu, onda se Milan Bandić ne bi mogao slikati s obitelji Ede Murtića ispod ploče s nazivom "Ulica Ede Murtića". Na naš upit u gradskom poglavarstvu u srijedu, pet dana nakon promjene ulica, rekli su da će "evo sad, za dan-dva, poslati obavijesti građanima".
Nismo ih ni pitali na koju će im adresu te obavijesti poslati; ni kvartovski policajac Mijo ni poštar u Središću više ne znaju tko je na kojoj adresi, a kamoli će to znati netko iz gradskog ureda. Bitno je da su političari vidjeli lijepe table s lijepim imenima.
Sada neka Bandić svim stanarima kojima je promjenio preko noći adrese plati iz svoga džepa zamjenu svih dokumenata.