Žitni put

Projekt Općine Pokupsko realizirat će 17 institucija Hrvatske i BiH

Foto: Kronike VG
Foto: Kronike VG
01.02.2014.
u 20:55
Koordinator projekta u Hrvatskoj Ivan Padežanin napominje kako će se sredstva od 662 tisuće eura podijeliti na gotovo jednake dijelove
Pogledaj originalni članak

Marketinški plan turističke promocije, katalog turističkih sadržaja, info centar i žitna lađa, samo su neki sadržaji koji će u iduće dvije godine biti realizirani u sklopu turističkog projekta “Žitni put, Kupa – Sava”, čija je provedba počela u srpnju prošle godine, pišu Kronike VG.

Projekt vrijedan 662 tisuće eura financiran je sredstvima IPA prekograničnog programa Hrvatska – Bosna i Hercegovina. Članovi koordinacijskog tijela u Karlovcu su potpisali ugovor o suradnji. Na projektu će sudjelovati 17 partnerskih institucija i udruga dviju zemalja. Njihov cilj je revitalizacija turizma na riječnim tokovima Kupe i Save s obje strane granice.

-  Napravili smo konkretne korake za razvoj same turističke destinacije. Povezali smo općine, gradove, turističke zajednice, udruge i agencije, a ono što slijedi je godišnji plan rada  -  kaže Ivana Antolović, financijska upraviteljica projekta i predstavnica Općine Pokupsko, idejne začetnice Žitnog puta. Općina Pokupsko je i

-  Projektni tim iz dviju država svakoga dana komunicira što mailom, telefonom ili putem Skype-a, te preciziramo tko će i što raditi. U Bosni i Hercegovini već se grade dva turistička centra i to na planini Lisina te na području Sanskog Mosta, a uređuju se i turističke lokacije na izvorima Sane  -  ističe Antolović.

Koordinator projekta u Hrvatskoj Ivan Padežanin napominje kako će se sredstva od 662 tisuće eura podijeliti na gotovo jednake dijelove. Hrvatska će dobiti oko 350, a BiH 310 tisuća eura. Najviše će koštati 26 metara dugačka žitna lađa na kojoj bi prvi turisti trebali zaploviti već u srpnju ove godine.

Žitni put, Kupa – Sava trebao bi značajno pomoći razvoju ruralnog turizma u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini. Za sva obiteljska gospodarstva i tvrtke koji bi se željeli baviti turizmom u ruralnim područjima bit će organizirane posebne radionice.

>> Devet sela traži odcjepljenje od Gline i pripojenje općini Pokupsko

VIŠE OD 20% TERITORIJA POD OKUPACIJOM

Kakav je danas život u Ukrajini: Kafići oko Majdana su puni, ovdje nikad ne bi pomislili da se nalazite u zemlji u ratu

Današnja obična kijevska trgovina prehrambenim proizvodima izgleda ponegdje čak i impresivnije nego u bilo kojoj susjednoj zemlji. Istovremeno, industrija i energetika su uništeni, deseci gradova i stotine sela su potpuno uništeni ili teško oštećeni, a ekonomija opstaje zahvaljujući zapadnoj financijskoj pomoći. Ipak, prema posljednjim anketama, 88% građana vjeruje i dalje u pobjedu i ne želi nikakve kompromise

Ključne riječi
Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.