Udruga “Srce“ jedina na području grada Svetog Ivana Zeline, općine Bedenica i okolnih naselja okuplja djecu s teškoćama u razvoju, osobe s invaliditetom i njihove obitelji kako bi im kroz svoje programe i ciljeve omogućila ostvarenje njihovih potencijala, interesa i prava. Osnovani su 2005.g. inicijativom roditelja djece s teškoćama a po svom sastavu jedinstveni obuhvaćajući populaciju svih vrsta teškoća i invaliditeta, motoričkih, mentalnih smetnji, teškoća u učenju, teškoća govorno jezičnog funkcioniranja, poremećaje u ponašanju, down sindrom, teškoće sluha, vida i slično te unatoč tome uspješno funkcioniramo.
Prepoznajući potrebe svojih članova osnovali su niz njima primjerenih aktivnosti, kao što su poludnevni boravak 4-6 sati dnevno za mlade ljude s teškoćama i invaliditetom, pružamo logopedsku, fizikalnu i radnu terapiju, rehabilitacijske igraonice i radionice, pomažu integraciju djece s teškoćama u razvoju u redovne vrtiće i škole putem asistenata, pružaju pomoć u učenju za djecu s teškoćama koja su uključena u redovan obrazovni sustav, organiziraju terapijsko jahanje i plivanje, osobne asistente te poticajne programe za što bolju integraciju u užu i širu društvenu zajednicu.
Rad provode stručnim timom koji čine 6 stručnih suradnika, 12 asistenata, pomoćno osoblje te volonteri raznih struka i profila.
Programi i projekti koje udruga provodi financiraju se potporama ministarstava, regionalne i lokalne samouprave, raznih institucija, privrednih subjekata i vlastitim sredstvima.
Rad udruge vrlo je dobro prihvaćen od samih korisnika i u lokalnoj zajednici što najbolje dokazuje izgradnja vlastitog prostora “ Kuće podrške Srčeko“ kako bi na kvalitetno opremljenom mjestu uz stručni tim provodili organizirani rad s djecom s teškoćama u razvoju i osobama s invaliditetom u sredini u kojoj žive bez izdvajanja iz obitelji. Projekt je podržan humanitarnim akcijama, od kojih je vrijedno spomenuti nogometnu utakmicu s predsjednikom Josipovićem, aukcije umjetničkih slika, humanitarni koncerti, HRT-ov humanitarni tjedan Uz nas niste sami, humanitarni telefoni te donacijama građana, obrtnika, privrednih subjekata i Humanitarne udruge RTL pomaže djeci.
Obzirom na veliki brojčani rast članova i njima primjerenih programa i aktivnosti te potrebe za uređenjem okoliša, Udruga dio financijskih sredstava osigurava vlastitim angažmanom i to prodajom unikatnih proizvoda nastalih na radionicama, prodajom starog papira te prodajom ulaznica za humanitarne akcije jednom do dva puta godišnje.
Iz tih razloga i ove godine Udruga "Srce" organizira Humanitarni koncert koji će se održati 02.05.2013.godine u Sportskoj dvorani u Svetom Ivanu Zelini.
Svoj nastup potvrdile su poznate hrvatske estradne zvijezde, Sandra Bagarić, Minea, Neda Ukraden, Lidija Bačić, Rajko Suhodolčan, Vlado Kalember, Mario Rucner, Željko Krušlin Kruška…
Više informacija možete pronaći na www.udruga-srce-zelina.hr
Udruga "Srce" organizira humanitarni koncert
Gdje je danas Oliver Mlakar? Živi na selu, a radi i u 90. godini
Za sebe kaže kako nije klasičan penzioner jer nije 'zasjeo' uz televiziju i telenovele. Obavezno gleda Dnevnik i povremeno sportske prijenose, a projekte na kojima radi pomno bira.
Smrznute ptice padale su s neba, drveće je pucalo od mraza, a stotine tisuća ljudi je umrlo: Nitko ne zna zašto
Čak su i mediteranske luke poput Marseillea bile okovane ledom. Drveće je pucalo od mraza, a crkvena zvona su se lomila. Seljaci su pronalazili svoje kokoši smrznute na granama gdje su spavale
Hitnjaci se dirljivom porukom oprostili od kolegice Mirele: 'Mnogi danas žive zbog tebe'
Iako će biti teško nadomjestiti prazninu u srcima njezinih kolega, ostaje zahvalnost za svaki trenutak proveden s njom: "Zahvalni smo što smo bili dio tvog života, a tebi Mirela hvala što si bila dio nas!"
Je li ovakva ambalaža put prema čišćoj budućnosti?
U svijetu koji se suočava s rastućim izazovima klimatskih promjena, briga o okolišu postala je ne samo odgovornost nego i ključni imperativ za tvrtke.
Stakleni stropovi i ljepljivi podovi: kako nevidljive prepreke koče napredak žena
Metafore poput "staklenog stropa", "ljepljivog poda" i "potrgane prečke" već su dugo prisutne u jeziku kada se govori o rodnoj neravnopravnosti u poslovnim strukturama.