Samoborski HSS

“Ukinuli smo monopol i čak snizili cijene za 50 posto”

Foto: Antonio Bronić/PIXSELL
“Ukinuli smo monopol i čak snizili cijene za 50 posto”
09.11.2010.
u 08:00
Uveli smo pravilo da se za sve poslove čija vrijednost ne prelazi 70 tisuća kuna prikupe najmanje tri ponude - piše u priopćenju
Pogledaj originalni članak

Netočne su i kontradiktorne tvrdnje čelnika jedne samoborske stranke o namještanju poslova i možebitnom sukobu interesa u kojem se navodno nalaze neki naši članovi – oglasio se priopćenjem gradonačelik Krešo Beljak, šef HSS-a. Povod priopćenju su optužbe HDZ-a da će Tomu Jandrečića, člana savjeta za razvoj grada i vlasnika tvrtke, Graditeljsko poduzeće Samobor d.o.o. prijaviti Povjerenstvu za sukob interesa.

– Dolaskom na čelo gradske uprave, uveli smo pravilo koje je do tada bilo nepoznato, a to je da se za sve poslove čija vrijednost ne prelazi 70 tisuća kuna te ne podliježu zakonskoj obvezi raspisivanja javnog natječaja, obavezno prikupe najmanje tri ponude. Na taj način smo spriječili da samo neki stalno rade za Grad te smo uz to uspjeli sniziti cijene radova za gotovo 50 posto – kaže gradonačelnik Beljak.

– Jasno nam je da su zbog takve naše odluke povrijeđeni oni koji su imali ekskluzivno pravo poslovanja s Gradom i da ih smeta konkurencija. No, ova gradska uprava je dokinula bilo kakvu vrstu monopola – završio je Beljak i još jednom pozvao sve političke stranke u Samoboru da se zajedno s gradskom vlasti prihvate posla.

Ključne riječi
Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 1

VI
Vito
08:17 13.11.2010.

Zanimljivo. Moje iskustvo, istina iz Zagreba: pet ponuda, četiri manje od 70.000 kuna, ali skoro u lipu jednake cijene. Koga izabrati od njih pet? Naravno da petog, koji je najskuplji, ne smijem izabrati, jer radi u drugoj opčini pa mu je cijena viša kako bi mi pokazao volju, ali i dokazao zabranu rada u drugoj opčini. Preostalih četiri ima zakonsku smicalicu kako bi sve izgledalo pošteno - jedan nema matični broj drugi nema broj žiro-ročuna niti banku treći nema adrsu niti telefon Četvrti ima sve i njega mogu izabrati kako bih poštovao sve zakonom određene propisane stavke u natječajnom listu. Zašto građevinske tvrtke tako posluju? Očito da postoji mafija(š) koji im određuje gdje i kad smiju raditi. Jer, svih pet građevinskih tvrtki radi u Zagrebu, ali po različitim opčinama. Budući zakon određuje raspis natječaja,oni se prijave i nešto \"zaborave\" napisati u prijavi pa se tako može dogoditi i poništenje natječaja \"zbog tehničke pogreške\". A za to su si krivi isključivo sami građevinari, jer ne žele objaviti ime i prezime mafijaša koji im odfeđuje cijene i mjesto rada. Kako znam? Jednostavno ne možete dobiti jeftinijeg izvođača radova iz nekog drugog grada, jer se boji da mu ne unište strojeve, alat, njega. A to vam neće javno objasniti, jer se i toga boji.