Već se nekoliko godina Dječji vrtić Bukovac uključuje u projekt "Najljepši školski vrtovi" što ga Hrvatska radiotelevizija provodi u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja pa se može pohvaliti i time da je osvojio nagradu za najboljeg početnika u sezoni 2017., a potom i priznanje za poseban element u 2021.
U posljednjemu izboru, za sezonu 2022., dobio je pak nagradu za najljepši vrt u kategoriji dječjih vrtića, a za uspjeh je ponajprije zaslužna Ekogrupa Bukovac koja ondje također djeluje već dugi niz godina.
Ideja je, kažu, bila prenijeti djeci ljubav prema prirodi, ali i omogućiti vrtićancima da o njoj uče u prirodi. Članove čine četiri skupine Dječjeg vrtića Bukovac, ali i roditelji mališana. A unatrag dvije godine bajkovitu su priču najljepšeg vrta zaokružili projektom "Čarobne vilinske staze".
Počinje ulazom u voćnjak čiji su prostor popunili klupicama i policama od paleta na kojima se mogu naći knjige i drugi materijal za učenje i istraživanje, a nastavlja se u plasteniku i povrtnjaku u kojima sade raznorazno povrće koje vrtićanci jedu za užinu, a od njega rade i zimnicu. "
Vilinsku stazu" krasi senzorni otok koji vrvi raznolikim biljem i potiče djecu na istraživanje osjetilima, a podijeljen je na segmente "Pogledaj me", "Poslušaj me", "Okusi me", "Dodirni me" i "Pomiriši me". Čuvaju ih vile Maluma, Mangela i Lavandula, a za "Šumu" sa zasađenim borovima i jelama u dvorištu vrtića zadužena je Pina.
Ponosni su i na ekosajmove koje organiziraju ujesen, za vrijeme božićnih blagdana i u proljeće, a na njima prodaju plodove iz vrta i voćnjaka, kao i dječje radove od prirodnih ili recikliranih materijala. U akcije i radionice, a posebice uređenje i održavanje "Vilinske staze", uključuju se, dakako, i roditelji, a ideje i djelovanje Ekogrupe Bukovac, ističu, uvelike podržava i ravnateljica vrtića.
Mogu se pohvaliti i himnom, ali i zastavom Ekogrupe, a o brojim aktivnostima redovito izvještavaju i na internetskoj stranici Dječjeg vrtića Bukovac te na letcima koje sami pripremaju.