Stotinjak radnika koji već sedam mjeseci nisu primili plaću, neplaćeni doprinosi za zdravstveno i mirovinsko osiguranje u zadnje dvije i pol godine te brojni dugovi, stanje je to koje je u Rubelj grillu zatekao stečajni upravitelj Eduard Mišćević kada ga je preuzeo prošli mjesec.
Kriza u najpoznatijoj zagrebačkoj pečenjari započela je nakon smrti Ante Rubelja 2010. godine, a vrhunac je doživjela kada su tijekom lipnja zatvoreni svi preostali lokali u Zagrebu, o čemu je Večernji list izvijestio u jučerašnjem izdanju.
U redakciju se javilo nekoliko radnika Rubelj grilla koji su se požalili na sustavnu neisplatu plaća, a loše je stanje potvrdio u telefonskom razgovoru i novi stečajni upravitelj. Objasnio je da je nakon dolaska u tvrtku utvrdio da daljnje poslovanje nije moguće jer su rashodi znatno veći od prihoda.
– Dva puta susreo sam se s radnicima. Očajni su, ali i oni shvaćaju da rad više nije moguć – objašnjava E. Mišćević. U zadnja tri mjeseca poslovanja iz Rubelja je otišlo 40 zaposlenika, a zadnjih će 60 radnika na burzi završiti 17. srpnja.
Samo će knjigovodstvo nastaviti s radom. Najveći vjerovnici Rubelja su zagrebačka Elektra i banke. Još je nedavno u Zagrebačkoj banci podignut je kredit u iznosu od 12 milijuna kuna koji nije do kraja vraćen, navodi stečajni upravitelj.
– Što i kako dalje, znat ću tek nakon 3. rujna za kada je zakazano sudsko ročište. Sud će donijeti odluku o prodaji – ističe stečajni upravitelj. Sud će tada prodati svu imovinu Rubelja koja je pod hipotekom, a upravitelj mora prodati ostale nekretnine i pokretnine, za koje kaže da je velik interes.
Eduard Mišćević nada se da će dio lokala nakon kupnje biti otvoren te da će dio radnih mjesta biti sačuvan. A to bi moglo značiti i da će na jesen radnici dobiti zaostale plaće, a podmirit će se tada i svi ostali dugovi Rubelj grilla.
Propao Rubelj! Zatvoreno svih 17 pečenjarnica, građani ostali bez poznatih ćevapa
Ovo ima samo u banana državi, 7 neisplaćenih plaća 2 godine neuplaćeni MIO Hejjj. Osim ovig 60 + 40 otkza trebalo bi podjeliti još toliko u MIO i Fini koji su propustili nadzoriti redovnu mjesečnu isplatu. Znači da ne rade svoj posao a za koji su jako dobro plaćeni.