Zimsko računanje vremena prestaje u nedjelju, 31. ožujka, u dva sata poslije ponoći, a tada prestaje i obveza vožnje s dnevnim ili kratkim svjetlima danju. No, iako vas od nedjelje prometni policajci neće kazniti ako na automobilu ne upalite dnevna ili kratka svjetla, savjetujemo da tu (zimsku) naviku zadržite i tijekom proljetnih i ljetnih mjeseci. Sigurnost vožnje s upaljenim dnevnim svjetlima daleko je veća. Iako ova teza ima i dosta protivnika koji se pozivaju na veće troškove zbog češće izmjene žaruljica i nešto veće potrošnje goriva, razlika u novcu zapravo je zanemariva. S druge strane, automobil s upaljenim svjetlima - pogotovo ako je sive ili srebrne boje - daleko je uočljiviji. Osim drugih vozača, lakše će ga uočiti i pješaci.
Dok je na vozačima automobila da sami procijene hoće li za ljetnog računanja vremena po danu paliti dnevna ili kratka svjetla na autu ili ne, vozači dvokotača nemaju izbora. Zakonom o sigurnosti prometa na cestama propisano je da na motociklu i mopedu za vrijeme vožnje danju moraju biti upaljena kratka svjetla tijekom cijele godine. Ogluši li se vozač na ovu odredbu, može očekivati 300 kuna kazne.
Naravno, dilema paliti ili ne svjetla vrijedi samo za vožnju po danu. U noćnu vožnju nitko se - bez obzira na godišnje doba - ne bi smio upustiti bez upaljenih svjetala na vozilu.