Igrajući se, u posljednje vrijeme mogu se mogu zaraditi i – kriptovalute. – Kriptovalute postaju sve važniji dio gejming industrije. I umirovljenici, recimo, mogu u aplikacijama zaraditi tokene svakodnevnim aktivnostima. U nekoj zato što su prehodali određen broj kilometara ili vozili bicikl, kuhali ili ocjenjivali knjige. Ili se igrali. Na početku, kada je ta priča krenula, netko tko je marljivo hodao i ispunjavao zadatke koje je aplikacija postavljala, mogao je mjesečno zaraditi 50 ili 250 dolara – govori Antun Lucić (35), šef prodaje zagrebačke tvrtke Electrocoin.
– Gaming i kriptovalute idu ruku pod ruku. Posljednjih desetak mjeseci postaje trend “igraj da zaradiš”. Kako to funkcionira? Uzmimo primjer da igrate igricu u kojoj ste vitez i branite svoj dvorac. Obranili ste ga, a za taj novac dobili neki token u igri. Njime se može kupiti jedinstven mač, koji se u pravom svijetu može prodati drugom igraču, koji to nije uspio, za recimo tisuću dolara. Primjera je unedogled. Usto, može se tokenima zarađenim u igrama kupiti neku drugu igru, dopunjavati je, unaprjeđivati. Ili na kraju te tokene pretvoriti u – novac. Koliko je kriptonovčanika u našoj zemlji?
> BUSINESS IN GAMING CONFERENCE u organizaciji GameHub TV-a uz ekskluzivno medijsko pokroviteljstvo Večernjeg lista mogla se pratiti i putem live streama u našoj Premium rubrici. Pogledajte video.
– Uskoro će ih biti i stotinu tisuća. Danas se na tri tisuće lokacija može platiti kriptom. Pa čak i u pošti, gdje se mogu mijenjati kune u eure, može se promijeniti i kripto. Naš PayCek, elektronički platni servis za procesiranje uplata u kriptovalutama, može se koristiti i u Konzumu, i na Tifonu, može se njime kupiti kruh, novine, gorivo... Vratimo se na zaradu u samom igranju videoigrica, može li se tu skupiti dovoljno za život? – Postoje igrači u našoj zemlji koji bez problema mogu zaraditi punu plaću igrajući dnevno puno radno vrijeme.
>> VIDEO: Mama koja ne razlikuje svoje blizanke osmislila super trik: 'Ovo funkcionira odlično'