kupujte zlato!

7 zlatnih pravila prodajete li predmete od plemenitih kovina

7 zlatnih pravila prodajete li predmete od plemenitih kovina
22.10.2012.
u 21:00
Ne postoji 14, 18 niti 22-karatno zlato, nego samo čisto, 100-postotno zlato. Zlatni nakit obično sadrži i kovine poput bakra, nikla ili srebra pa karati zapravo govore koliko toga “smeća” ima u predmetu
Pogledaj originalni članak

1. Obvezno se raspitajte za cijenu na više mjesta

Na domaćem tržištu razlike u otkupnim cijenama zlata mogu varirati od 50 do 70%. Raspitajte se gdje možete dobiti najviše. Ako baš ne morate, nemojte zlato nositi sa sobom iz sigurnosnih razlog.

2. Nije zlato sve što sija – karati za zbunjivanje neukih

Ne postoji 14, 18 niti 22-karatno zlato, nego samo čisto, 100-postotno zlato. Zlatni nakit obično sadrži i kovine poput bakra, nikla ili srebra pa karati zapravo govore koliko toga “smeća” ima u predmetu.

3. Potražite oznaku čistoće, nju možete provjeriti i sami

Nađite troznamenkastu brojku – 585, 625, 750, 833... utisnutu na stražnji dio predmeta. Primjerice, broj 585 govori da je u predmetu 58,5% čistog zlata, a 41,5% bezvrijedni metal koji nikoga ne zanima.

4. Procjena na prvi pogled, pazite da vas ne prevare

Kad znate troznamenkastu oznaku na predmetu koji želite prodati, znate i koliko “karata” ima, a samim time i kolika mu je vrijednost (333 = 8, 585 = 14, 750 = 18, 916 = 22, 999 = 24 karata ili = čisto zlato).

5. Kovanice su puno čišće, a možda i numizmatički vrijede

Zlatne kovanice obično su puno čišće i vrednije. Čistoća im je između 90 i 100%. Pazite, neke imaju znatnu numizmatičku vrijednost i šteta ih je prodavati kao lomljeno zlato i dopustiti da budu uništene.

6. Zlato u inozemstvu ima veću vrijednost, ne mora se uništiti

Ako je moguće, zlato prodajte u inozemstvu. Domaće tržište, zbog nerazumne porezne politike države, izvan je svih svjetskih standarda pa je lom-zlato puno jeftinije nego u EU i ne mora se, kao kod nas, uništiti.

7. Razmislite možete li prodati što drugo umjesto zlata

Kupujte zlato, nemojte ga prodavati. Naznaka boljih ekonomskih vremena nema, a zlato je oduvijek bilo na cijeni u doba kriza i neizvjesnosti, savjetuje Sven Sambunjak s portala Srebrozlato.com

 

JAMES GANDOLFINI

Bivša supruga je pomahnitala nakon razvoda! Nabrajala starlete s kojima ju je varao i seksualne devijacije u kojima je uživao

Sit javnog pranja prljava obiteljskog rublja, Gandolfini je samo kratko komentirao da u njenim navodima nema istine te da su braku presudili psihički problemi s kojima se odbijala suočiti. Ljubavnu sreću pronašao je u zagrljaju bivše manekenke Deborah Lin. Vjenčali su se u ljeto 2008. u njezinu rodnom Honoluluu, a kum im je bio glumčev sin. Nakon što su postali ponosni roditelji djevojčice Liliane Ruth, činilo se kako su se Gandolfiniju sve kockice posložile. Sudbina je, međutim, za njega imala drukčiji plan.

Ključne riječi
Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 6

LU
lutomirski
06:28 23.10.2012.

super clanak, samo mi recite sa kojim parama da kupujem zlato ????

NE
Nepokolebljiv
10:36 23.10.2012.

Zlato se sada NE kupuje! Cijena je nerazumno napumpana i svindleri love u mutnom. Ta ce cijena PAST i to dramaticno a oni koji ce tada ostati s zlatom u "madracu" ce izgutati gubitak. Ova trenutna cijena je NEODRZIVA. Cijena proizvodnje unce zlata je oko 400 - 500 dollara i zasto bi normalan svijet ocekivao da ce ta cijena biti trajna. Dozivio sam takav dramatican pad nerealnih cijena polovinom osamdesetih proslog stoljeca i puno malih ljudi je nastradalo. Bankari i mesetari nisu nego samo debelo profitirali. Trgovina dionicama i dobrima na burzama je gotovo kao otici u kockarnicu: lojzeki su ovce za strizenje. Burze i mesetari UVIJEK debelo zaraduju a na svakog pojedinca koji malo profitira mora biti i pojedinac koji izgubi ali i posrednik koji uvijek zaradi. Cijene su odraz sposobnosti mesetara da zbune podlozne prevarama i cista EMOCIJA. Recimo cijene Plive idu gore ili dole ali Pliva zapravo vrijedi jednako.

AP
apolon
22:29 23.10.2012.

da, točnije zlato je topiralo u siječnju 1980god. kada je nastupila tkz."W" recesija, prva je započela iste 1980god . kada je zlato bilo na vrhu te druga recesija nešto kasnije 1981/82 god. kada je zlato doista dramatično palo... a sad hmm...imam jedno pitanje za "zlatare" hoćete i nadalje brisati moje analitičke postove koji vam se ne sviđaju? kao nedavno kad sam vas upozorio da dobro gledate kud će vaše zlateko?