Obonjan rivijera

Ako Šibenik ne prihvati ponudu Sunčanog Hvara, slijedi arbitraža

Foto: ''
Ako Šibenik ne prihvati ponudu Sunčanog Hvara, slijedi arbitraža
24.08.2010.
u 17:35
Sunčani Hvar traži povrat uloženih 9,4 milijuna kuna i kamate u iznosu od 537 tisuća kuna, a isplata može ići u dvije rate
Pogledaj originalni članak

Nakon dvije godine čekanja da Grad Šibenik riješi upis građenja na cijelom otoku Obonjanu, kojim bi Sunčani Hvar (SH) mogao realizirati svoj projekt Obonjan rivijera, to hvarsko poduzeće cijeli bi spor sa Šibenikom moglo rješavati arbitražom. Naime, kako je Općinski sud u Šibeniku odbio upisati pravo građenja na određenim parcelama u središnjem dijelu otoka, onemogućena je realizacija projekta pa je SH, nakon dopisa upozorenja, 27. kolovoza 2009. raskinuo Ugovor o realizaciji projekta Obonjan rivijera, priopćila je ta tvrtka na Zagrebačkoj burzi. Ove godine 22. travnja SH je gradskim vlastima Šibenika ponudio mogućnost mirnog riješenja spora – tako da Grad Šibenik kroz dvije godine vrati samo uložena sredstva, uz odricanje od izgubljene dobiti, na koju po ugovoru SH ima pravo, tvrde u toj tvrtki.

– Tražimo povrat uloženih 9,4 mil. kuna i kamate od 537 tisuća kuna. Od 9,4 mil. kuna, pet milijuna je prema ugovoru uplaćeno izravno u proračun Šibenika, a 900 tisuća kuna nominalna je vrijednost dionica Obonjan rivijere, čijim preuzimanjem Šibenik ulazi u posjed otoka Obonjana. Preostali dio iskorišten je za podmirenje obveza iz ugovora, prvenstveno za plaćanje honorara konzultantima Grada Šibenika te za podmirenje operativnih troškova – poručuju iz SH. Prema prijedlogu mirnog rješenja spora SH predviđa da se 9,4 mil. kuna plus kamate isplati kroz dvije rate, prvih pet mil. kuna isplatilo bi se odmah, a ostatak za 12 mjeseci. Ako Šibenik na to ne pristaje, SH će tražiti prava putem arbitraže, ali i naknadu za izgubljenu dobit.

'NISMO DOVOLJNO ULAGALI GODINAMA'

Trumpove izjave zabrinule su ovu europsku državu, odmah su počeli ulagati u obranu: 'Nismo na prodaju'

Na Trumpove zahtjeve za vlasništvom i kontrolom Grenlanda je Grenlandski premijer Mute Egede rekao kako "nisu na prodaju", a dodao je kako bi Grenlanđani i dalje trebali biti otvoreni za suradnju i trgovinu, posebice sa svojim susjedima. Analitičari ističu kako je o ovom planu Danska raspravljala već duže vrijeme te kako to nije direktan odgovor na Trumpove komentare.

Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 2

VI
Vito
07:42 25.08.2010.

Tko su vlasnici SH i od kuda im novac za takav posao?

PL
pluki
18:11 25.08.2010.

Što to znači \"dolazi u posijed otoka Obonjana\" kako netko može doči u posjed nekog otoka kad su otoci državni teritorij RH??? Ili je vjerojatno ovaj članak napisao neki priučeni novinarčić koji nema pojima što piše.