Na početku prošlog tjedna dolarom se u jednom trenutku trgovalo na razini od 1,2979 dolara za wu posljednjih godinu dana. Slijedio je trend jačanja dolara, a već sredinom tjedna tečaj je pao na 1,2800 dolara za euro.
Do kraja tjedna dolar je na svjetskim deviznim tržištima dodatno ojačao, na 1,2640 dolara. Pritisak na jačanje dolara stvarala su očekivanja da bi Američka središnja banka (FED) mogla povećati svoju prekonoćnu kamatnu stopu i to već potkraj mjeseca. Europska središnja banka (ECB) prošli je četvrtak povećala svoju kamatnu stopu na 2,75%, ali to nije imalo većeg odraza na kretanje eura. Ukupno je prošlog tjedna dolar oko 2,2% ojačao prema euru, oko 1,9% prema japanskom jenu te oko 2,1% prema švicarskom franku.
Na domaćem deviznom tržištu protekli je tjedan protekao mirno, tečaj nije zabilježio veće promjene. Tijekom tjedna tečaj se zadržavao u rasponu 7,25 7,26 kuna. Stabilan tečaj mogao bi se nastaviti i u idućem razdoblju, ali bi mogli prevladavati aprecijacijski pritisci na kunu. Po srednjem tečaju HNB-a euro je pred kraj prošlog tjedna oslabio na 7,25 kuna, što je najniža vrijednost eura prema kuni još od kolovoza 2001. godine.
Dolar je početkom prošlog tjedna oslabio ispod 5,60 kuna. U nastavku tjedna dolar se uspio oporaviti, na što je utjecalo jačanje dolara prema euru na svjetskim tržištima.