Hrvatski građani od ulaganja u dionice HT-a od 2008. do 2015. zaradili su 2,4 milijarde, a domaće tvrtke, pogotovo mirovinski fondovi, 3,6 milijardi kuna.
– Oko 8,2 posto stanovništva u jednom trenutku imalo je dionice HT-a – kaže Maruška Vizek, v.d. ravnateljice Ekonomskog instituta, koji je proveo istraživanje Ekonomski atlas HT grupe. To je prva analiza utjecaja neke kompanije na hrvatsko gospodarstvo, a pokazuje da je HT najveći privatni investitor u RH, s 5,7 milijardi kuna investicija u pet godina te je s 12,9 milijardi najveći stvaratelj dodatne vrijednosti. Podržava 27 tisuća radnih mjesta i pridonosi BDP-u Hrvatske s 3,1 posto.
Predsjednik uprave HT-a Davor Tomašković kaže da je prosječna plaća u HT-u 8616 kuna i da je 54 posto veća od državnog prosjeka.
– HT želi biti lider u digitalizaciji društva i gospodarstva, ali na tom putu nailazi na investicijske prepreke – kaže Tomašković i navodi da država zbog prigovora EU na propise još nije povukla 200 milijuna eura iz fondova EU za gradnju broadbanda.
>> Hrvatski Telekom: U porastu svi financijski pokazatelji, povećani prihod i neto dobit
Da, ht je najbogatija firma u hr, koja radnicima svakih nekoliko mjeseci ukine nesto. Svake godine se rijese po nekoliko stotina radnika i zaposle na stotine studenata i agencijskih radnika. A prosjecnu placu napumpava 100 ljudi koji primaju nenormalne place, a 95% radnika radi za placu daleko ispod prosjeka.