Cijena Inine dionice i danas je na Zagrebačkoj burzi bila na razini od oko 4000 kuna, a još nije poznato tko dionice kupuje po tako visokoj cijeni. Naime, Hanfa želi znati taj podatak jer sumnja da bi nalogodavac mogao biti isti – MOL, koji u privatnoj ponudi za otkup dionica nije uspio steći više od 50 posto udjela u Ini.
Kao što smo već pisali, put prema kupcu u istrazi vodio je do Cipra, Bermuda pa britanskih Djevičanskih otoka, a prema najnovijim podacima put do kupca vodi do Slovačke. Prvi trag vodio je do fonda čiji su osnivači Ciprani s adresom na Bermudima. Zatim je početkom mjeseca utvrđeno da je vlasnik tog fonda drugi fond s britanskih Djevičanskih otoka, a najnoviji podatak vodi prema fondu u Slovačkoj.
Analitičari na tržištu uvjereni su da iza tih kupaca stoji isti nalogodavac jer MOL želi doći do većinskog udjela. MOL trenutačno ima 47,26 posto dionica Ine, a Vlada 44,84 posto. Oko 4,5 posto drže mirovinski fondovi koji su se uključili u kupnju Ininih dionica nakon što je MOL predao svoju privatnu ponudu, i to po 30 kuna većoj cijeni. Već su nakon toga postojale sumnje da će se MOL ponovno uključiti u igru.
Tko god da jest vlasnik Ininih dionica, cijena goriva je prošla 10 kn. Kupuje li moja susjeda špinat kod kumice Marice ili Barice.......??????? Savršeno me boli....\'\' Q \'\'