Iako su prije nešto manje od mjesec dana službeno objavili kako kreću u proces traženja potencijalnih kupaca za Strojnu obradu te Energetiku i infrastrukturu, u Đuro Đaković Holdingu tvrde kako te tvrtke neće prodavati pod svaku cijenu i kako se ne može govoriti o rasprodaji njihove imovine.
Riječ je, kažu, o kompanijama koje se bave prvenstveno uslužnim djelatnostima, a kako je planom restrukturiranja predviđena orijentacija na proizvodnju, odlučili su provjeriti postoji li na tržištu zanimanje za njih. - Nama te dvije tvrtke nisu teret i nemamo nikakvu potrebu rješavati ih se. Samo želimo ispipati puls poslovne javnosti. Ukoliko bude zainteresiranih i ako to budu ozbiljni partneri, možemo sjesti i razgovarati – kaže predsjednik Uprave Holdinga Tomislav Mazal.
On dodaje kako javni poziv traje do 31. siječnja 2016. i kako će se tek tada vidjeti postoji li interes za kupnju. U sindikatu kažu kako će privatizaciju obiju tvrtku podržati uz određene uvjete. Tu prvenstveno misle na potpisivanje socijalnog sporazuma i zaštitu prava dvjestotinjak radnika.
– Mi podržavamo privatizaciju, jer se pokazalo da sve privatizirane tvrtke u Đuri Đakoviću uspješno posluju. Međutim, zahtijevat ćemo jamstvo da kupac neće otpuštati radnike i da će radnici zadržati sva prava iz kolektivnog ugovora – kaže Antun Štivić, dopredsjednik Sindikata metalaca Hrvatske.
Nekompetentne partijske uhljebe van iz "Đure".Tek tada će se steći uvjeti za normalan rad tvrtke.