Izvješće Holcima o održivom razvoju

Održivi razvoj nema alternative

Foto: Arhiv VL
Održivi razvoj nema alternative
07.10.2009.
u 11:04
U Holcimu ističu kako upravo segment održivog razvoja vide kao preduvjet za opstanak poslovanja i razvoja općenito. Nužno je promicanje održivog razvoja i poslovanja na odgovoran način, jer bi bez toga i sve drugo bilo neodrživo.
Pogledaj originalni članak

ZAGREB - Inzistiranje na održivom razvoju u industriji ali i društvu općenito jedini je put koji nema alternativu, rečeno je na predstavljanju 3. Izvješća o održivom razvoju tvrtke Holcim, održanom danas u prostorijama Hrvatske gospodarske komore (HGK).

Kako je naglasio direktor industrijske ekologije u Holcimu Žarko Horvat, riječ je o izvješću izrađenom u skladu sa smjernicama Globalne inicijative za izvješćivanje o održivosti (GRI), a tvrtka, po njegovim riječima, upravo segment održivog razvoja vidi kao preduvjet za opstanak poslovanja i razvoja općenito.

- Prepoznajemo svoju ulogu i preuzimamo odgovornost za sustavno i ustrajno promicanje održivog razvoja i poslovanja na odgovoran način, jer bi bez toga i sve drugo bilo neodrživo - rekao je Horvat.

Predsjednik uprave Holcima Hrvatska Mario Grassi u svojem je uvodu u izvješće istaknuo dva problema koja, po njegovu sudu, istinski ugrožavaju putovanje prema održivosti.
- To je prije svega korupcija, odnosno svi oblici podmićivanja, iznude, zaobilaženja obveza koji uistinu potkopavaju napore ostvarenja sustava u
kojem prave vrijednosti dolaze do izražaja - ističe Grassi. Kao drugi problem javlja se nedostatak vizije, odnosno jedinstvene strategije o
našoj budućnosti. Gdje se nalazimo danas? I gdje se vidimo za 10, 20 godina?

- To su pitanja na koja moramo odgovoriti kako bismo stvorili jasnu viziju koja će nam omogućiti konzistentno ponašanje u donošenju zakonske regulative, ali i ostalim segmentima društva - zaključuje Grassi.

Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 1

TI
tihimir
00:29 08.10.2009.

Mi samo pričamo o održivom razvoju. Kinezi su za razvoj obnovljivih izvora energije izdvojili 400 milijardi dolara, od čega dobar dio otpada na projekt \"beoyin\".