Osatina Grupa

Ovo je hrvatski lider u instalaciji bioplinskih postrojenja

Ovo je hrvatski lider u instalaciji bioplinskih postrojenja
31.05.2013.
u 13:12
Proizvodnja Osatine organizirana je kroz sljedeća područja i djelatnosti – ratarstvo, govedarstvo, svinjogojstvo, tvornica stočne hrane, proizvodnja humusa te proizvodnja povrća.
Pogledaj originalni članak

Osatina je osnovana u siječnju 1993. godine kao malo privatno poduzeće s tri redovno uposlena djelatnika. Na samom početku sadržavala je poljoprivrednu ljekarnu u Koritni te malu otkupnu pistu. Usko povezana djelatnost bila je, a sve do danas i ostala, veleprodaja sjemenske robe, gnojiva i sredstava za zaštitu bilja.

Prošle godine, Osatina je obilježila 20. obljetnicu poslovanja. Uz 'novo lice' upravne zgrade, gospodarska cjelina tvrtke nije više ona poljoprivredne zadruge, nego društva ograničene odgovornosti. Tvrtka je svojim izrazitim rastom premašila okvire zadruge te joj je takav ustroj postao teretom. Od 2012. godine promijenjen je naziv u "Osatina Grupa d.o.o.", s prijenosom kompletne gospodarske cjeline. "Ovo je još jedan razlog zašto se cjeloviti imidž tvrtke mijenja, jer kao brzorastuća i moderna kompanija shvaćamo kao svoju dužnost ne samo pratiti promjene na tržištu, nego i biti promjena", navode iz te tvrtke.

Proizvodnja Osatine organizirana je kroz sljedeća područja i djelatnosti – ratarstvo, govedarstvo, svinjogojstvo, tvornica stočne hrane, proizvodnja humusa te proizvodnja povrća.

U sklopu ratarske proizvodnje Osatina obrađuje ukupno oko 2.500 hektara zemljišta koje je u zakupu na području više općina. Također organizira i ugovaranje ratarske proizvodnje putem kooperantskih ugovora na oko 4.000 ha, a suradnju ostvaruje s više od 1.500 fizičkih i pravnih osoba. Za navedenu proizvodnju kao i usluge u kooperaciji tvrtka raspolaže s kompletnom i najsuvremenijom mehanizacijom.

Kao jedna od primarnih djelatnosti tvrtke može se istaknuti proizvodnju mlijeka i mesa na farmama u Tomašancima, Ivankovu te Slaščaku. Također, organizirano je i ugovaranje ratarske proizvodnje putem kooperantskih ugovora na oko 10.000 ha. Farme u Tomašancima i Ivankovu spadaju u skupinu najvećih farmi s najsuvremenijim sustavima za mužnju, izgnojavanje i ventilaciju, sjenicima, silosima za silažu i sjenažu te cisternama i prikolicama za razbacivanje stajnjaka.

Cijeli tekst dostupan je u drugom broju NET-a, Nacionalnog energetskog tjednika na linku http://issuu.com/energomedia/docs/net-vol02

Pogledajte na vecernji.hr