Top 10 poduzetnika u djelatnosti proizvodnje kruha, svježih peciva, slastičarskih proizvoda i kolača u 2015., prema podacima Fine, ukupno je ostvarilo 1,62 milijarde kuna prihoda, a čitav sektor, koji ukupno čini 791 poduzetnik 4,1 milijardu, što je 5,7% više u odnosu na prethodnu godinu.
Konsolidirani financijski rezultat iznosio je 163,4 milijuna kuna, za 7,8% više nego 2014., a s dobitkom je, ističe se, poslovalo 70,3% poduzetnika. Na prvom mjestu po ostvarenom ukupnom prihodu, dobiti razdoblja i broju zaposlenih (1144) nalazi se Mlinar. Društvo je ostvarilo ukupan prihod od 439 mil. kuna, što je udio od 10,7% u ukupnim prihodima u sektoru, te dobit od 48,9 mil. kuna. PAN PEK s prihodima od 204,4 mil. i dobiti od 34,6 mil. kuna na drugom je mjestu po prihodu i dobiti razdoblja, dok su na trećem mjestu po prihodima Zagrebačke pekarne Klara sa 171,7 mil. kuna, a po dobiti Pekara Dubravica s 18,4 mil. kuna.
Promatrano na razini županija, najviše poduzetnika u proizvodnji kruha i peciva ima sjedište u Gradu Zagrebu (146), Splitsko-dalmatinskoj (101) i Primorsko-goranskoj (65). Jednako tako, i najveći prihod ostvarili su poduzetnici u tim županijama.
>> Mlinar nije na prodaju, ali žele ga i Slovenci i Belgijci
>> Nije istina da će Mlinar kupiti Podravka ili Don Don za više od pola milijarde kuna
tko kontrolira proizvodnju kruha jer se proizvodi 30% više nego se potroši... ispred jedne pekare štapler dovozi juçerašni kruh,od najskupljeg do najeftinog(papirnata vreća sa cc20 komada ) košta29 kuna u sezoni tovlenja svinja i dođe mi jeftinije nego stočno brašno(mekine).eto dragi hrvati zašto je kruh tako skup jer trgovački centri neće kupovati od pekara ako nemaju pravo povrata jučerašnjeg kruha i onda naručuju više nego prodaju.