Šesta izložba THT- nagrada koja se u petak otvara u MSU-u ove godine ima zanimljiv koncept jer radovi po prvi puta izlaze iz izložbenog prostora - jedan je postavljen na medijskoj fasadi, drugi je postavljen na južnom displeju iznad ulazu u muzej, u prizemlju muzeja će biti audio instalacija Božene Končić Badurine koji se zove Čekaonica. Vida Guzmić ima video instalaciju o Videoulazu - ona prenosi sliku na plazmu i projekciju . Prvi radovi igraju se s publikom pa će biti zanimljivo vidjeti njihovu reakciju. U taj dio spada i velika instalacija jednog od pozvanih umjetnika Hrvoja Hiršla Sfere koja stvara buku a pokreću ga pokreti promatrača. Alem Korkut pripremio je kiparsku instalaciju Praćke. Mladi Marko Marković predstavlja video dokumentaciju performansa Oštrenje iz New Yorka koji je održan u lipnju 2012. na Wall Streetu. Za izvedbu rada bila je potrebna posebna dozvola za nošenje oružja dobivena samo zato što se rad izvodi „u svrhu umjetničkog čina prikazivanja svakodnevnih radnji i običnog zanimanja“. Dva mjeseca poslije, na istoj lokaciji policija je ubila čovjeka jer je posjedovao oružje u ruci – nož.
Osim po konceptu, izložba je zanimljiva i po tome što je od 200 prijavljenih autora velik broj mladih umjetnika i najveći broj ih je stigao s osječke Akademije, a jedan od njih je i Neven Petrović koji je napravio seriju Bilboard - fotografirao je velike reklamne panoe koji su smješteni u ruralna područja u koja nikako ne pripadaju. Davor Mezak i Marko Čubrilo predstavljaju istraživački rad Turbo - transponira jedan supkulturni kontekst u drugi kulturni – iz klubskog u kontekst galerijskog prostora, a riječ je materijalu snimljenom u narodnjačkim klubovima.
U prostoru mraka izlažu Ivan Marušić Klif i pozvani umjetnik Dalibor Martinis. Obojica svojim radovima rade skok s kraja šezdesetih u suvremeno; prvi koristi tehnologiju, dok drugi koristi format kao izvedbeni format jer sam sa sobom danas razgovara sa sobom u prošlosti.
Vrlo zanimljiva je ženska priča smještena na katu muzeja gdje izlažu Valentina Stepan, Lana Stojićević i Martina Grlić. Tri umjetnice bave se ženskim zanimanjima pletenjem - Valentina je isplela svoju studentsku sobu što joj je bio diplomski rad i radila ga je sedam mjeseci. Lana je napravila seriju goblena kojima prikazuje muškarce u njihovim poslovima pa dolazi do inverzije. Martina Grlić je ciklusom Tvornica predstavila žensku doprinos društvu dok su domaeć tvornice još postojale. Seriju ulja na platnu napravila je prema starim fotografijama.
Vrlo zanimljiv bit će Nizozemska aukciju Ivana Ladislava Galete što je obrnuta aukcija. Počinje cijenom koju određuje umjetnik, a potom se cijena djela postupno snižava dok se ne pojavi kupac. Taj će se performans Galeta održati jedan četvrtak u MSU-u. Autor postava je Vladimir Čajkovac koji je imao vrlo zanimljiv posao smjestiti radove 38 umjetnika u izložbeni prostor. Od pozvanih umjetnika izlažu još Fokus grupa (Iva Kovač & Elvis Krstulović), Rino Efendić, Ivana Franke.