Za doček Nove godine izvan kuće, na nekom putovanju, Hrvatima je u prosjeku trebalo od šeststotinjak do šest tisuća kuna. Već prema tome jesu li se odlučili za dvodnevni doček u nekom skromnijem ili sedmodnevni "all inclusive" odmor u nekom od najskupljih jadranskih hotela ili su se otisnuli na put do europskih metropola. Dakako, bilo je i onih koji su za novogodišnji provod na nekoj dalekoj, egzotičnoj destinaciji spremili i dvostruko pa i trostruko više novca. Naime, za tradicionalno traženu Kubu, recimo, po osobi je trebalo oko 17.000 kuna, no za Šri Lanku i Maldive je u džepu trebalo biti i pet, šest tisuća kuna više.
Većina se, dakako, zadovoljila jeftinijim novogodišnjim aranžmanima. U zagrebačkim putničkim agencijama kažu da su tradicionalno najtraženiji bili kvarnerski hoteli, a potom toplice u unutrašnjosti te Istra. Također tradicionalno, mnogi su Hrvati za doček Nove godine izabrali i neku od europskih metropola, među kojima popularnost Budimpešte, recimo, ne jenjava.
Tražen je bio i Pariz s posjetom Disneylandu autobusom, ali i London avionom za 3390 kuna. Nešto malo više (3690 kn) trebalo je i za novogodišnji aranžman u Istanbulu, čiju popularnost stalno podgrijava vrlo gledana turska serija “Sulejman Veličanstveni”. Mjesta se u ponedjeljak uoči božićnih blagdana, iako ograničeno, još uvijek moglo naći.
– Blagdanski aranžmani u našoj su agenciji vrlo stabilan produkt usprkos krizi. Očito, postoji izvjestan broj ljudi koji se u te dane voli otisnuti na neko putovanje. Broj prodanih aranžmana nam je, inače, otprilike na lanjskoj razini – kaže Nikolina Frklić iz agencije Atlas.