Na Facebooku, društvenoj internetskoj stranici, mnogi su pronašli davno izgubljene prijatelje, ponovno uspostavili kontakt s dalekim rođacima, a neki čak pronašli izgubljene članove obitelji. No, Britanska udruga za udomljavanje i posvajanje upozorava da to nije uvijek dobro i pozitivno.
Naime, posvojena djeca mogu na Facebooku slučajno pronaći svog rođaka kojeg možda još nisu spremni upoznati, a i obrnuto.
- Nije samo stvar u Facebooku, radi se o sveukupnom fenomenu društvenih mreža i medija. Učinak Facebooka je dakako prvenstveno pozitivno, ali posvojena djeca nekad trebaju više privatnosti, pa ovo predstavlja pravu opasnost - kaže David Holmes, glavni direktor Udruge.
Neka djeca koja su posvojena ili smještena u udomiteljske obitelji ne znaju zašto su tamo, odnosno zašto nisu sa svojim roditeljima. Stoga ne znaju kakvom se rziku izlažu dijeleći sa svima svoje osobne informacije na društvenim stranicama. Ne radi se samo o fizičkoj opasnosti, nego i opasnosti od psiholoških posljedica.
Pravi je način za upoznavanje i zbližavanje s nepoznatim članovima obitelji putem pisama, te kasnije razmjenom fotografija i slično. U jednom kratkom razgovoru na internetu može se previše pojedinosti saznati u kratkom vremenskom roku, što bi mogao biti šok za dijete.
Facebook može biti 'opasan' za posvojenu djecu
Ruski dezerter otkrio tajne o Putinovoj nuklearnoj bazi: 'Bili smo spremni izvršiti udar, a tamo vas stalno šalju na detektor laži'
Prema njegovim riječima, ruske nuklearne snage bile su stavljene u stanje potpune borbene pripravnosti odmah nakon početka rata, a on je bio odgovoran za čuvanje nuklearnog oružja
USKOK opet u akciji: Uhićenja u čak pet županija, evo tko je ovaj put na meti istražitelja
Istraga obuhvaća više osoba za koje postoji osnovana sumnja da su kao članovi zločinačkog udruženja počinili kaznena djela protiv intelektualnog vlasništva, kao i kaznena djela protiv računalnih sustava, programa i podataka, navodi se u priopćenju iz USKOKA
Grmoja izazvao kaos u Saboru: 'Plenkoviću vi ste glava koruptivne hobotnice, ja ću je odrezati'
Odbor za zdravstvo danas je saslušao kandidatkinju za novu ministricu zdravstva Irenu Hrstić, a predsjednica Odbora Ivana Kekin (Možemo) morala je dati i stanku nakon žustre rasprave koja se odigrala između Nikole Grmoje (Most) i premijera Andreja Plenkovića
Filipinka Arcely za svoju je obitelj odabrala Hrvatsku: 'Pronašli smo svoje mjesto u zajednici'
Filipinka Arcely Bingh i njezin suprug Nigerijac Carlos Opara već sedam godina žive u Hrvatskoj s jasnom željom u svojim srcima – Hrvatska je zemlja u kojoj žele ostati zauvijek, u kojoj žele odgojiti svoga 7-godišnjeg sina Karla Lewisa i upravo ovdje među Hrvatima vide svoju budućnost.
Od studentske ideje do utjecajnog portala: 'Nije bilo bogatih roditelja, nego “ajmo pa kud puklo”
Mogla se bar staviti prigodna slika, a mali surfa po netu i gleda zenske :D