Pakung dubinskog djelovanja vjerojatno ne koristi kosi više od običnog regeneratora, koji se nanosi nakon svakog pranja.
Djelovanje regeneratora nešto je poput poliranja automobila – prekriva ogrebotine i vraća sjaj. Iako nijedan regenerator ne može popraviti štetu kada je kosa mrtva, donekle joj mogu vratiti sjaj.
Stručnjaci uspoređuju kutikulu dlake (površinski sloj kose) s ribljom krljušti, koja se, kada je suha, izvije prema gore, kruta je i oštra. No, kad se smoči, ponovo izgleda glatko. Dakle, regenerator prekriva kutikulu, što omekšava kosu, olakšava raščešljavanje i onemogućuje pojavu elektriciteta. Zbog toga, čak i oštećena kosa može izgledati zdravo, jako i sjajno – barem privremeno.
Opće pravilo za primjenu regeneratora jest: što je kosa gušća i kovrčavija, neophodan joj je hranjiviji, tj. gušći regenerator da bi svaka vlas bila ravnomjerno prekrivena.
S druge strane, žene koje imaju tanku, rijetku kosu trebaju koristiti samo regenerator koji povećava volumen i izbjegavati uporabu silikona – koji su idealni za hidrataciju i kroćenje guste ili kovrčave kose.
Pakunzi i ”leave-in” regeneratori, prema pravilu, najbolji su za primjenu na oštećenoj kosi i onoj koja je podložna oštećenjima. Samo isprobavanjem više njih možete otkriti onaj preparat koji vam najviše odgovara.
>>Čini se da smo cijelo vrijeme prali kosu na krivi način....
>>Žene koje imaju ravnu i tanku kosu trebale bi je prati svaki dan