Nezdrave prehrambene navike, kao što su pripremanje brze hrane ili obrok u hodu, najštetnije djeluje da djecu i mlade. Takav način prehrane može dosesti do pretilosti ili pothranjenosti, ali i narušiti odnose među roditeljima i djecom.
Znanstvenici sa sveučilišta u New Jerseyju na temelju dosadašnjih studija utvrdili su da djeca iz obitelji koje paze na pripremu hrane i zajednički objeduju, češće konzumiraju zdrave namirnice kao što su povrće i voće, a imala su i manji indeks tjelesne mase.
Studija koja je obuhvatila 1055 tinejdžera u dobi između 12 i 17 godina, pokazala je da njih čak 75 posto smatra da su zajednički obiteljski obroci važni, no žalosno je da samo 60 posto njih ima priliku da s obitelji objeduje barem pet puta tjedno. Zaključeno je i da tinejdžeri koji jedu za obiteljskim stolom osjećaju veću podršku roditelja, što znači da imaju manju vjerojatnost upasti u vrtlog depresije i tjeskobe. Isto tako, veća je vjerojatnost da će djeca koja jedu sama ili vani češće početi pušiti, piti ili isprobati narkotike.
dvije niz uši, pa da vidiš kako su sklona