Nakon što temperature počnu rasti, namakanje u pjenušavoj kupki vjerojatno, za razliku od hladnog tuša; vjerojatno ne zvuči privlačno, no stručnjak za kupaonicu kaže da su tople kupke daleko učinkovitija metoda rashlađivanja od tuširanja hhadnom vodom.
Dominic Lees-Bell iz Drench.com tako savjetuje da si i ljeti, koliko god 'naopako' zvučalo kadu napunite toplom vodom i okupate se za snižavanje tjelesne temperature.
Spavate na pamučnim jastučnicama? Nakon ovoga vjerojatno više nećete
- Za vrijeme najvećih vrućina se ohladite vrućom kupkom, to je najučinkovitiji način - rekao je i objasnio da hladan tuš nema smisla jer kad ledena voda dotakne tijelo, ono pokušava regulirati svoju temperaturu i podići je da bude sličnija vanjskoj.
Zato bi vam, kaže, mogli biti više vruće nego da se okupate u kadi što može sniziti tjelesnu temperaturu jer stimulira termoregulacijski sustav tijela.
- Vruća kupka povećava cirkulaciju krvi kroz tijelo što rezultira 'skidanjem' temperature - kaže on.
A da zaista djeluje potvrdilo je i istraživanje organizacije National Sleep Foundation koji na svojoj stranici piše da se za vrijeme velikih vrućina kad je sobna temperatura visoka najbolje tuširati toplom vodom i ući u toplu kupku.
Kupku si je, prema američkom Nacionalnom institutu za srce, krv i pluća; najbolje pripremiti neposredno prije spavanja jer pad tjelesne temperature nakon nje može pomoći da se uspavamo i opustimo, prenosi Mirror.
Žirafi pomogli da ponovno hoda uz pomoć proteza: "Sretni smo da možemo pružiti stručnu pomoć i da imamo resurse!"