Sjedenje za računalom može debljati, upozoravaju stručnjaci, i to ne samo zbog nedostatka vježbanja i kretanja. Istraživanja su pokazala da je posljedica zurenja u računalo velika želja za slatkišima poput čokolade, kolača i keksa. Smatra se da stres koji uzrokuje rad na računalu dovodi do promjena šećera u krvi i razine hormona, a mozak razmišlja kako je izgubljeno mnogo kalorija koje treba nadoknaditi. Igranje igrica na računalu i gledanje televizije ima isti učinak, rečeno je na Internacionalnom kongresu o pretilosti u Stockholmu. Istraživač Jean-Philippe Chaput predlaže da oni koji rade u uredu na računalu, a žele ostati vitki moraju uzimati redovite kratke odmore od računala pa čak i razmisliti o tipkanju dok stoje. Dr. Chaput sa Sveučilišta u Copenhagenu počeo je istraživati ovu tematiku nakon što je primijetio da njegov nadzornik redovito uzima zalogaje čokoladnih keksa dok radi za računalom. Zamolio je jednu skupinu studentica da unese tekst u računalo, a drugu grupu da se jednostavno opušta 45 minuta. Studentice koje su radile na računalu izgubile su samo tri kalorije više od ostalih, ali su i pojele mnogo više hrane kad im je poslužena - čak 230 dodatnih kalorija. – Rad na računalu je sjedeći i zato se povećava naša tjelesna težina. No rad na računalu pojačava apetit, dakle učinak je dvostruko lošiji – smatra Chaput.
Rad na računalu pojačava želju za slatkišima
Ministar Habijan objavio fotografiju pokojne majke, uputio riječi koje slamaju srce: 'Cijenimo ono što imamo'
Habijan je objavio dirljivu fotografiju njega i pokojne majke za blagdane, više detalja doznajte u nastavku
Djelatnici Čistoće i na Božić rade, ali ovaj Zagrepčanin svojom gestom oduševio je njih i cijeli kvart
Objava je ubrzo naišla na stotine pozitivnih reakcija i pohvala za gospodina koji je svojom gestom uljepšao blagdanske dane ovim ljudima.
Objavljene snimke sa stravičnog mjesta nesreće u Kazahstanu: Spasioci izvlače preživjele iz uništenog zrakoplova
Kazahstansko ministarstvo prometa objavilo je da su u zrakoplovu bili državljani pet zemalja: 37 Azerbajdžanaca, šest Kazahstanaca, tri Kirgizijca i 16 Rusa.
Jednostavno je i sigurno za korištenje, no većina Hrvata je još uvijek skeptična: 'Više ne nosim klasičan novčanik'
Čak i oni koji nisu na “ti” s tehnologijom s njima nemaju što zabrljati jer je sve toliko jednostavno i intuitivno.
Kako se influencerica snalazi u svijetu financija? Matea Frajsberger otkrila svoje trikove za štednju