Neobavezni razgovori znaju biti prava muka..
Razbijanje neugodne tišine upotrebljava se kao opravdanje, ali nije zbog toga ništa manje iritantno.
Istraživanje provedeno 2010. godine, a čiji su rezultati objavljeni u časopisu Psychological Science, pokazalo je da ti neobavezni razgovori nisu povezani s osjećajem sreće, baš suprotno.
Tijekom istraživanja dogovoreno je da 79 studenata tijekom četiri dana nosi uređaje za glasovno snimanje i "zabilježi" 30 sekundi neobaveznog razgovora.
Tijekom analize materijala, istraživači su evaluirali rezultate i došli do zaključka da je 18 posto takvih razgovora potpuno besmisleno, a smisla je imalo oko 36 posto snimljenih razgovora. Ostali materijal svrstan je u "nejasnoće".
Rezultati su pokazali da osobe koje češće "nešto trabunjaju" manje su sretne i zadovoljne od osoba koje su vodile smislene razgovore.
Da bi komunikacija s nekim bila uspješnija, evo nekoliko savjeta kojima biste se trebali voditi.
1. Pričajte uzbudljivo...
Ovo je jedan od jednostavnijih načina da razgovor učinite zanimljivijim. Tijekom razgovora pokažite malo uzbuđenja oko onoga o čemu pričate, tako ćete dulje zadržati pozornost druge strane.
2. Nađite s nekim zajedničku temu
Možda ste nekad išli u školu zajedno.. Možda imate zajedničkog prijatelja o kojemu možete razgovarati... Možda volite isti sport...
3. Pripremite se unaprijed za razgovor s nepoznatom osobom
Razgovor s nekim nepoznatim može biti prava muka, ali pokušajte spriječiti neugodnu tišinu tako da se unaprijed pripremite za neki smisleni razgovor.
>>5 znakova da je vaš brak otpočetka osuđen na propast
>>4 stvari koje ipak ne biste smjele reći svome muškarcu
ovo nije ni za modru lastu