Amaterski nogomet

Bistri derbi protiv Maksimira, petica Ponikvi

18.11.2013.
u 14:59
Nakon domaćeg poraza od Dugog Sela, Maksimirci su pobijeđeni na gostovanju kod vodeće Bistre.

Nogometaši Maksimira izgubili su i drugu utakmicu za redom u Trećoj HNL, skupina središte. Nakon domaćeg poraza od Dugog Sela, Maksimirci su pobijeđeni na gostovanju kod vodeće Bistre.

Klas je počeo sakupljati bodove u završnici prvenstvo, ali još uvijek su daleko od mjesta koje osigurava ostanak u ligi. S dvije vezane pobjede Dugo Selo je pri vrhu tablice, baš kao i Trnje i Stupnik koji su upisali nove domaće pobjede.

Rezultati 14. kola Treće HNL, skupina središte: Vrapče - Vrbovec 2:0, Klas - Samobor 0:0, Zagorec - Libertas 2:0, Dubrava - Karlovac 2:0, Dugo Selo - Udarnik 2:0, Stupnik - HAŠK 2:1, Trnje - Špansko 5:1, Bistra - Maksimir 2:0; poredak: Bistra 31, Maksimir 29, Dugo Selo 28, Stupnik 25, Trnje 25, Zagorec 25, Vrbovec 23, Vrapče 21, Dubrava 21, Špansko 19, Samobor 16, HAŠK 13, Udarnik 11, Libertas 10, Klas 5, Karlovac 4.

U derbiju 14. kola Prve zagrebačke nogometne lige Ponikve su nadigrale Ivanju Reku. Po dva pogotka postigli su Klarić i Glusković. Zanimljivo je da je domaćih u posljednjih osam minuta postigao čak tri pogotka.

Sjajnu utakmicu odigrali su Botinec i Dinamo. Domaćin je bio puno bolji u prvom poluvremenu, a od 26. minute imali su i igrača više nakon isključenja Brčića koji je namjerno udario nogom Čagalja dok je ležao na travnjaku. Početkom drugog poluvremena gosti dolaze u vodstvo, imaju još jednu dobru priliku (Džaja), a onda domaćin ponovno niže prilike.

Imali su gosti sjajnog Lalića na vratima koji je pokleknuo tek u 86. minuti kada je Musa jedan odbijanac pospremio u mrežu. Imao je Musa zicer u 90. minuti, ali je i to Lalić obranio. Momčadi sa začelja, Sava, Tekstilac i Trešnjevka uspjeli su osvojiti po bod na teškim gostovanjima. Najveće iznenađenje je bod Save kod Kustošije. Odra je protiv Prečkog imala dva jedanaesterca, ali je uspjela realizirati samo jedan, u 84. minuti za osvajanje jednog boda.

Rezultati 14. kola: Kustošija - Sava 1:1, Šparta-Elektra - Nur 1:1, Ponikve - Ivanja Reka 5:0, Odra - Prečko 1:1, Croatia-Prigorje - Concordia 3:2, Sesvetski Kraljevec - Tekstilac-Ravnice 0:0, Jarun - Trešnjevka 0:0, Botinec - Dinamo (OO) 1:1; poredak: Ponikve 36, Kustošija 28, Dinamo 26, Ivanja Reka 24, Croatia-Prigorje 23, Nur 21, Sesvetski Kraljevec 21, Botinec 20, Šparta-Elektra 18, Prečko 17, Odra 17, Jarun 15, Concordia 11, Sava 11, Tekstilac-Ravnice 11, Trešnjevka 9