HANSI FLICK

Bivši njemački izbornik preuzeo Barcelonu. Katalonci se žele vratiti na pobjedničke staze

FILE PHOTO: DFB Cup - Final - Bayer Leverkusen v Bayern Munich
FILE PHOTO: Bundesliga - VfL Wolfsburg v Bayern Munich
FILE PHOTO: Bundesliga - Fortuna Dusseldorf v Bayern Munich
29.05.2024.
u 15:00

Bivši njemački izbornik Hansi Flick imenovan je u srijedu trenerom FC Barcelone, zamijenivši Xavija, otpuštenog nakon sezone bez naslova za katalonsku momčad. Flick je potpisao dvogodišnji ugovor s Barcom, a Nijemac je bio bez kluba od otkaza na čelu Mannschafta u rujnu 2023.

U priopćenju, Barca je priopćila da je "odabrala čovjeka dobro poznatog po visokom presingu svojih momčadi, intenzivnom i odvažnom stilu igre koji mu je donio veliki uspjeh na klupskoj i međunarodnoj razini, osvojivši gotovo sve što se moglo osvojiti svijet nogometa".

VIDEO Luka Modrić se idućeg ljeta oprašta od nogometa?! Španjolci otkrivaju njegovu budućnost

Barcelona je istaknula uspjehe 59-godišnjeg Nijemca tijekom sezone 2019-20 na čelu Bayerna, s kojim je osvojio šest trofeja - Bundesligu, Njemački kup, Ligu prvaka, Njemački superkup, UEFA Superkup i Svjetsko klupsko prvenstvo.

Xavi je otpušten prošli tjedan nakon sezone bez trofeja u kojoj je Barca završila 10 bodova iza prvaka Real Madrida, izgubila finale Španjolskog superkupa od svojih vječitih rivala i ispala iz Lige prvaka od Paris St Germaina u osmini finala.

Mostar: Mural posvećen Luki Modriću na zidu Fakulteta prirodoslovno-matematičkih i odgojnih znanosti
Knin: Stadion Dinara ukrašen muralima slavnih sportaša
Mural posvećen Luki Modriću na cesti prema centru Osijeka
Zagreb: Napravljen mural posvećen Luki Modrić

PREVRTALI STOLOVE, VRIJEĐALI, OTIMALI SE...

Divljanje u Međimurju: Pijani napali policajce, jednog teško ozlijedili, zbog moguće eskalacije pozvano pojačanje

Usprkos okupljanju većeg broja građana na mjestu događaja, koji su glasno negodovali te je postojala opasnost od veće eskalacije sukoba, policijski službenici uspijevaju privesti dvojicu 26-godišnjaka te 47-godišnjaka u policijsku postaju na kriminalističko istraživanje. Na mjesto događaja upućene su i dodatne policijske snage