Briljira ove sezone! Maestralni Kovačić napravio ono što se rijetko kad viđa

17.09.2021.
u 08:29
U momčadi Thomasa Tuchela postao je jedan od ključnih igrača.

Chelsea je pobijedio Zenit 1:0 u prvom kolu Lige prvaka, pobjedu europskom prvaku donio je Romelu Lukaku pogotkom u 69. minuti, a svih 90 minuta u pobjedi Chelseaja odigrao je Mateo Kovačić. Hrvatski reprezentativac nastavio je sa sjajnom formom ove sezone, bio je gotovo nepogrešiv u pass-igri.

Od 104 dodavanja, samo su mu tri bila netočna. Kovačić je imao 97.1 posto točnosti dodavanja, od čega 96.4 posto točnosti u posljednjoj trećini terena.

Kova briljira ove sezone, a prošle subote hrvatski je veznjak zabio gol i asistirao u pobjedi 3:0 nad Aston Villom. U momčadi Thomasa Tuchela postao je jedan od ključnih igrača. Svoju sjajnu formu demonstrirao je i u reprezentativnom ciklusu. U tri je utakmice kvalitetno nadomjestio izostanak kapetana Luke Modrića i pokazao da može biti vođa igre vatrenih jednog dana kada Luka ode u reprezentativnu mirovinu.