REAKCIJE NAKON PORAZA

Dalić: 'Moramo dići glave i idemo po broncu, nemam što zamjeriti dečkima, ovo je zaslužen poraz'

KATAR 2022 - Susret Hrvatske i Argentine u polufinalu Svjetskog prvenstva u Katru
KATAR 2022 - Igra?i Hrvatske na zagrijavanju uo?i susreta Hrvatske i Argentine u polufinalu Svjetskog prvenstva
KATAR 2022 - Igrači Hrvatske na zagrijavanju uoči susreta Hrvatske i Argentine u polufinalu Svjetskog prvenstva
Stadion Education City, Al Rayyan, Katar uo?i po?etka utakmice Hrvatska - Argentina
KATAR 2022 - Ivana Knoll na tribinama u društvu navijača pozirala fotografima
KATAR 2022 - Igrači u razgledavanju stadiona uoči utakmice Hrvatske i Argentine u polufinalu Svjetskog prvenstva u Katru
KATAR 2022 - Igra?i u razgledavanju stadiona uo?i utakmice Hrvatske i Argentine u polufinalu Svjetskog prvenstva u Katru
KATAR 2022 - Helena Livaković na susretu Hrvatske i Argentine u polufinalu Svjetskog prvenstva u Katru
KATAR 2022 - Supruga i sin izbornika Zlatka Dalića na susret Hrvatske i Argentine u polufinalu Svjetskog prvenstva u Katru
KATAR 2022 - Igrači Argentine na zagrijavanju uoči susreta Hrvatske i Argentine u polufinalu Svjetskog prvenstva
KATAR 2022 - Poznati na utakmici Hrvatske i Argentine u polufinalu Svjetskog prvenstva u Katru
KATAR 2022 - Hrvatski navijači uoči utakmice Hrvatske i Argentine u polufinalu Svjetskog prvenstva
KATAR 2022 - Hrvatski navija?i uo?i utakmice Hrvatske i Argentine u polufinalu Svjetskog prvenstva
Autori Dario Topić, Hina
13.12.2022.
u 22:25
Teško je bilo gledati ovo izdanje Hrvatske koja nas je naučila na pobjede i dobre partije, a teško je bilo i igračima koji su ipak smogli snage nakon teškog poraza za prve reakcije.

Hrvatska nogometna reprezentacija od 20 sati na Lusail stadionu u Dohi igrala je polufinalnu utakmicu Svjetskog nogometnog prvenstva u Kataru protiv Argentine. Argentina je nadigrala vatrene i s tri pogotka se plasirala u finale SP-a koje će nažalost Hrvatskoj ostati samo san na ovom Mundijalu.

Podsjetimo, u prvom poluvremenu Argentina je stigla do vodstva 2-0 u samo nekoliko minuta. Penal je svirao Orsato za Argentinu u 32. minuti, Livaković je prema Talijanu faulirao Alvareza.

Ništa nije mogao ovdje Dominik Livaković, Messi je silovitim i preciznim udarcem donio prednost gaučosima. Samo nekoliko minuta kasnije, novi problemi.

KATAR 2022 - Argentina vodi! Livakovi? je skrivio penal, Messi zabio

Nervoza se bez razloga uvukla u naše redove, Alvarez je probio hrvatsku obranu i nakon nespretne reakcije Sose zabio. U drugom poluvremenu siguran je bio Alvarez još jednom nakon predivne asistencije Messija.

Teško je bilo gledati ovo izdanje Hrvatske koja nas je naučila na pobjede i dobre partije, a teško je bilo i igračima i izbornikom koji su ipak smogli snage nakon teškog poraza za prve reakcije.

Da nam je ovo netko ponudio prije prvenstva sigurno bi svi prihvatili, rekao je Zlatko Dalić.

- Čestitam Argentini, ovo je bila zaslužena njihova pobjeda. Nama ostaje da podignemo glave i na pravi način odigramo utakmicu za treće mjesto. Nemam što zamjeriti svojim igračima. Imali smo kontrolu tridesetak minuta, čuvali smo posjed, ali onda se dogodila jedna kontra pa jedanaesterac. Onda primimo i drugi pogodak iz kontranapada, nakon nekakvih odbijenih lopti. Ali, nekada imaš sreće, nekada je nemaš. Nećemo sad kukati nakon svega, moramo se spremiti za treće mjesto - rekao je Dalić i potom se osvrnuo na jedanasterac za Argentinu.

- Igrači su se žalili da je sudac trebao svirati za nas korner prije tog jedanaesterca. Ali, nemamo se pravo sada žaliti na to. Izgubili smo utakmicu, ali igračima ne zamjeram ništa. Daju sve od sebe cijeli turnir - dodao je.

Potom se Dalić osvrnuo na početak utakmice, kao i nastavak dvoboja kada je Hrvatska krenula na sve ili ništa.

- Imali smo dobru situaciju u prvom poluvremenu. Stvarali smo i pripremali, ali nismo bili konkretni na kraju. Ali, to je ono što nam se ponavlja. Nemamo klasičnog napadača, nekoga tko će probiti. Sve znamo što je bilo dobro, a što nije. Da nam je netko ponudio ovaj rezultat prije početka prvenstva sigurno bi svi prihvatili. U nastavku smo htjeli dobiti brzinu i dubinu preko Oršića, Perišić je otišao na lijevi bok, a pokušali smo postati i okomiti ulaskom Vlašića. Ali, teško je vratiti se nakon 0-2 pa smo primili i treći. Nemam što previše dodati, zasluženo smo poraženi i Argentina ide dalje - zaključio je.