Dinamo pregazio Zadar: Addy debitirao, Šimunović zabio

Dinamo Zadar (1)
30.03.2013.
u 19:07
Dinamo je u 25. kolu na Maksimiru svladao Zadar s 5:0. Gosti su pali pred kraj utakmice što su modri iskoristili i u posljednje tri minute zabili tri pogodka.

Tek se krenulo s centra, a Gluić je već morao u mrežu po loptu. Krstanović je iskoristio dodavanje Tomečaka i Dinamo je u drugoj minuti poveo 2:0. U 34. minuti nakon kornera Sammira najviši je bio Šimunović i glavom pospremio loptu u mrežu. Mladom stoperu Dinama to je bio prvi pogodak u seniorskoj konkurenciji.

U nastavku se igra još otvorila, bilo je prilika na obje strane, no pogoci su stigli pred kraj utakmice. Prvo je Beiqiraj koji je ušao s klupe iskoristio dobar prodor Sammira, da bi Pivarić nakon toga povisio na 4:0. Konačni rezultat postavio je Ademi u sudačkoj nadoknadi. Debi u modrom dresu upisao je Lee Addy.

Dinamo se tako još jednom osvetio Zadru za eliminaciju iz Kupa i popravio dojam nakon remija protiv Istre i Osijeka.

Šimunović: Pogodak posvećujem bolesnoj sestrični

- Čestitam Zadru koji se nije zabio u 16 metara nego se hrabro postavio. Izlazi su sa svoje polovice i zbog toga su na kraju pali i primili golove - rekao je trener modrih Kruno Jurčić pa prokomentirao Jozu Šimunovića.

- Prvi put igra na Maksimiru i zaslužuje sve pohvale.

Ganac Addy je debitirao za Dinamo.

- Bio je dobar. Pokazao je da ima iskustvo, mirnoću i takav nam igrač treba.

Utakmicu je prokomentirao i strijelac Šimunović.

- Neopisivo sam sretan zbog prvog gola i zahvalan Bogu i treneru na prilici. Gol posvećujem svojoj obitelji i sestrični koja je jako bolesna - rekao je Šimunović.