Osijek srušio Dinamo i prekinuo niz nepobjedivosti plavih u Maksimiru koji je trajao 6 godina

Dinamo
Dinamo
10.09.2016.
u 21:00
Kranjčarova družina će nakon današnje utakmice s Osijekom u sljedećih dvadesetak dana igrati još šest susreta. Već u srijedu u 1. kolu Lige prvaka plavi gostuju u Lyonu

U 8. kolu MAXtv Prve HNL Dinamo je u Maksimiru nakon šest godina izgubio utakmicu. Osijek je svladao Kranjčarovu momčad sa 1:0 pogotkom Kneževića u 2. minuti i tako prekinuo niz nepobjedivosti plavih u Maksimiru koja je trajala 104 utakmice.

Ovo je tek druga pobjeda Osijeka protiv Dinama u HNL-u, prvu je ostvario prije 16 godina.

Osječani su odmah pokazali da se u Zagreb nisu došli braniti. Već u 2. minuti Josip Knežević se prošetao kroz Dinamovu obranu i lijevom nogom zabio kraj nemoćnog Adriana Šempera za 1:0.

I dok su plavi hvatali konce u igri, gosti su u 7. minuti mogli zabiti drugi pogodak. Osječani su izveli kontraudar, ali su netočnim dodavanjima upropastili dobru priliku.

U 10. minuti Hodžić je isprobao udarac, ali njegov pokušaj uspješno je zaustavio osječki vratar Mikulić. Dinamova obrana i dalje je djelovala zbunjujuće.

Osječani su ponovno imali priliku u 23. minuti, ali Ejupi sa sedam metara puca iznad grede. U završnici prvog dijela plavi su nekoliko puta zaprijetili, Sigali je glavom pucao preko grede, a Hodžićev i Fernandesov pokušaj uspješno je zaustavio vratar Mikulić.

Dinamo je u nastavku odmah krenuo po izjednačenje. U 48. minuti Soudani je napravio je nered u obrani gostiju. Alžirac ja odlično prošao po lijevoj strani i sjajno uposlio Hodžića koji sa sedam metara pogađa gredu.

Na drugoj strani iz daljine je pucao Boban, ali je vratar Šemper zaustavio njegov udarac.

U 56. minuti sumnjiva situacija. Boban je pao u Dinamovom kaznenom prostoru nakon dvoboja sa Schildenfeldom, a sudac Zebec je osječkom igraču pokazao žuti karton zbog simuliranja.

Sudac Zebec u 68. minuti zbog prigovora je isključio gostujućeg trenera Zorana Zekića.

U zadnjim trenucima susreta veliku prigodu za Dinamo propustio je Schildenfeld.

Trener plavih je u subotu odveo svoje igrače preko Maksimirske ceste u ZOO. Dinamovci su nazočili promociji malih lavića podno Lavlje stjene.

Dinamo će nakon današnje utakmice s Osijekom u sljedećih dvadesetak dana igrati još šest susreta, 14. rujna: Lyon - Dinamo, Liga prvaka, 1. kolo; 18. rujna: Rijeka - Dinamo, MAXtv Prva HNL; 20. rujna: Veli Vrh - Dinamo, Hrvatski kup, 1/16 finala; 23. rujna: Lokomotiva - Dinamo, MAXtv Prva HNL; 27. rujna: Dinamo - Juventus, Liga prvaka, 2. kolo; 1. listopada: Dinamo - Hajduk, MAXtv Prva HNL.

Tijek utakmice:

Dinamo - Osijek 0:1

90'+5 - Osijek je u Maksimiru pobijedio Dinamo sa 1:0.

90' - Igra se pet minuta sudačke nadoknade.

77' - Soudani je pokušao zaprijetiti glavom, ali je slabo pucao.

68' - Osječki trener Zoran Zekić je isključen.

56' - Boban je pao u Dinamovom kaznenom prostoru nakon dvoboja sa Schildenfeldom, a sudac Zebec je osječkom igraču pokazao žuti karton zbog simuliranja.

51' - Brza akcija Osječana. Na kraju je Boban pucao iz daljine, ali u Šempera.

48' - Soudani je dobro prošao po lijevoj strani i sjajno uposlio Hodžića koji sa sedam metara pogađa gredu.

46' - Momčadi u nastavak susreta ulaze s istim sastavima.

45' - Završilo je prvo poluvrijeme.

42' - Sigali glavom puca preko grede.

40' - Ritam igre se smanjio, kao da igrači jedva čekaju otići na odmor.

35' - Dinamo teško dolazi u priliku zaprijetiti vrataru Mikuliću.

27' - Knežević i dalje stvara pomutnju u Dinamovoj obrani, ali je bio neprecizan.

23' - Dinamova obrana djeluje zbunjujuće. Osječani su ponovno imali priliku, ali Ejupi sa sedam metara puca iznad grede.

18' - Sosa je ubacio s lijeve strane, a Hodžić je glavom krivo zahvatio loptu koja se od travnjaka odbila iznad vrata gostiju.

10' - Hodžić je isprobao udarac, ali njegov pokušaj uspješno je zaustavio osječki vratar Mikulić.

2' - Gooooool! Osječani su pogotkom Josipa Kneževića poveli sa 1:0.

1' - Počela je utakmica u Maksimiru. Dinamo je prvi krenuo s centra. Sudi Zebec.

Evo sastava:

Dinamo (4-2-3-1): Šemper - Stojanović, Sigali, Schildenfeld, Sosa - Antolić, Machado - Soudani, Ćorić, Fernandes - Hodžić.

Osijek (4-2-3-1): Mikulić - Matas, Barać, Lukić, Barišić - Arsenić, Mioč - Perošević, Knežević, Boban - Ejupi.