Dinamovi juniori poraženi, u neizvjesnoj završnici s igračem više nisu uspjeli dohvatiti bod

Salzburg: Susret juniora Salzburga i Dinama u Ligi prvaka mladih
23.10.2024.
u 17:27
Nakon izgubljenog dvoboja protiv Bayerna i pobjede nad Monacom, Dinamovi juniori nisu uspjeli ostvariti pozitivan rezultat u Salzburgu

U trećem kolu Lige prvaka mladih juniori Dinama su upisali drugi poraz, austrijski Salzburg je kao domaćin slavio s 3-2 (1-1). U uvodna dva kola juniori Dinama su poraženi 1-2 kod Bayerna, dok su na domaćem terenu svladali Monaco 1-0. Sljedeći suparnik bit će Slovan u Bratislavi.

Salzburg je ostao maksimalan i nakon trećeg kola, sada ima devet bodova, a protiv Dinama je poveo golom Verhouniga već u četvrtoj minuti. Dinamo je izjednačio u 39. kada je vrlo lijepo iz slobodnog udarca pogodio Sven Šunta. Ipak, Verhounig je još jednom bio koban po hrvatskog prvaka, u 53. minuti je postigao pogodak za 2-1.

U 87. minuti je Jano realizirao jedanaesterac za 3-1 pa domaćinu nije naškodio ni crveni karton koji je potom zaradio strijelac tog pogotka, premda je Dinamo zabio pogodak u 92. minuti za konačnih 2-3. Strijelac je bio Niko Šepić.

Premijeru u ovosezonskoj Ligi prvaka mladih imala je Lokomotiva, aktualni hrvatski doprvak, koja se natječe u nokaut fazi ovog natjecanja. U prvom susretu 2. kola, u Karlovcu, Lokomotiva je s 2-1 svladala bjeloruski Dinamo iz Minska.

Lokomotiva je povela već u osmoj minuti golom Utrobičića. Gosti iz Minska su izjednačili nakon točno sat vremena igre, a strijelac je bio Sokolovskij. Pobjednički pogodak je djelo Đurkovića u 83. minuti za konačnih 2-1 hrvatskog predstavnika.

Uzvratna utakmica također će se odigrati u Hrvatskoj. Sesvete će biti domaćin tog ogleda 27. listopada.