Evo koliko će Đoković dobiti od srpske države za olimpijsko zlato. Nagrada je golema

Tennis - Men's Singles Gold Medal Match
04.08.2024.
u 17:37
Srbi, poznato je, izdašno nagrađuju svoje olimpijske zlatnike. Srbija je do sada u Parizu osvojila dva zlata - osim Đokovića na prvom su mjestu završili i Zorana Arunović i Damir Mikec, zlatni u ekipnom natjecanju u streljaštvu

Novak Đoković osvojio je tenisko olimpijsko zlato. U velikom finalu dobio je španjolskog asa Carlosa Alcaraza s dvaput po 7:6 i tako se nakon 24 Grand Slam titule okitio i onom jedinom koja mu je nedostajala u velikoj karijeri. Za mnoge, Đoković je od danas najveći tenisač svih vremena, a od ove nedjelje bogatiji je još za barem 200 tisuća eura.

Toliko je naime Đokoviću, ali i svakom onome tko osvoji zlatnu olimpijsku medalju za Srbiju odlučila izdvojiti država. Srbi, poznato je, izdašno nagrađuju svoje olimpijske zlatnike. Srbija je do sada u Parizu osvojila dva zlata - osim Đokovića na prvom su mjestu završili i Zorana Arunović i Damir Mikec, zlatni u ekipnom natjecanju u streljaštvu.

Dok će Đoković od Srbije dobiti jednokratnih 200 tisuća eura, osvajači hrvatskih zlatnih medalja do sada u Parizu, džudašica Barbara Matić i veslačka braća Sinković od Hrvatske će za svoj doseg dobiti 41 tisuću eura i pravo na sportsku mirovinu. No, i Đoković od Srbije dobiva pravo na svoju sportsku mirovinu koju može koristiti od 40. rođendana.