LIGUE 1

FOTO Bizarno poluvrijeme u Francuskoj! Bivši prvak primio 6 golova, navijači su ih napustili

Ligue 1 - Olympique de Marseille v OGC Nice
20.09.2024.
u 23:20
Klub koji u svojoj povijesti ima čak 10 naslova prvaka se ove sezone vratio u prvu ligu, a započeo ju je nizom poraza od kojih bi slom protiv Nice je do sada najteži

Nica i Saint Etienne odigrali su nevjerojatno prvo poluvrijeme utakmice petoga kola francuske Ligue 1. Domaća Nica je već u prvih 45 minuta protivnicima zabila čak šest pogodaka, bez da je ijedna lopta dotakla njihovu mrežu. Takav rezultat je toliko naljutio gostujuće navijače da su već nakon 39 minuta igre napustili stadion.

Nica je u vodstvo došla u četvrtoj minuti utakmice autogolom Dylana Batubinsike. Zatim je tri minute kasnije Tanguy Ndombele zabio i drugi gol. U 24. i 26. minuti susreta Mohamed-Ali Cho i Youssoufa Moukoko rezultat su doveli do 4:0. Trener gostiju je pokušao s tri izmjene probuditi momčad, ali nije im bilo spasa.

Funeral in the Cathedral of Toto' Schillaci.

Do kraja prvoga poluvremena su Evann Guessand i Moukoko zabili svaki po jedan pogodak za konačnih 6:0. Zanimljivo je i da ovo nije rekord francuskog prvenstva. Njega je postavio Lyon 1997. godine kada je do kraja prvog poluvremena zabio čak sedam golova Marseilleu, a na kraju su pobjedili rezultatom 8:0. Isti su rezultat izjednačili i nogometaši Nice zabivši još dva gola u drugome poluvremenu (Diop 75' i Rosario p. 86')

U svakom slučaju ovo je nova loša vijest za nekadašnjeg velikana francuskog nogometa. Klub koji u svojoj povijesti ima čak 10 naslova prvaka se ove sezone vratio u prvu ligu. Do sada su izgubili od Monaca (1:0), Le Havrea (0:2) i Bresta (4:0), a pobjedili su tek Lille rezultatom 1:0. Ovim su porazom ostali treći s dna ljestvice. S druge strane Nica je na petome mjestu ljestvice, a bi utakmica bi itekako mogla doprinijeti njihovoj gol razlici.