JE LI OVO KRAJ?

Hrvatska ikona zaključila nastup u Parizu, ali ovog čovjeka nikad se ne smije otpisati

Pariz, Francuska, XXXIII. Olimpijske igre Pariz 2024: Damir Martin nije uspio izboriti finale samca
03.08.2024.
u 10:31
"Bio sam spreman, još sam spreman, ali došla su neka nova vremena, novi klinci su preuzeli vrh svjetskog veslanja. Mislim da je moja veslačka priča s ovim zaokružena i završena," kazao je Martin nakon polufinala.

Legendarni hrvatski veslač Damir Martin (36) osvojio je peto mjesto u B finalu utrke samaca na Olimpijskim igrama u Parizu osvojivši ukupno 11. mjesto na svojim četvrtim olimpijskim igrama. Najbrži u B finalu bio je Rumunj Mihai Chiruta, drugo mjesto je zauzeo Danac Sverri Nielsen, a treći je bio Japanac Ryuta Arakawa. Martin je u, po svemu sudeći svojoj posljednjoj olimpijskoj utrci, bio peti zauzevši ukupno 11. mjesto.

Sjajni hrvatski veslač je nakon ispadanja u polufinalu dao nagovijestiti kako njegova olimpijska priča završava u Parizu.

Zagreb: Hrvatski olimpijski odbor dodijelio priznanja najboljim sportašima
Zagreb: Gradonačelnik Tomašević na regati Croatia Open 2024. gdje je uručio medalje pobjednicima
Zagreb: Na jezeru Jarun održana 40. Međunarodna regata Croatia Open 2024.
Zagreb: Svečano otvaranje 22. Međunarodne konferencije Kondicijska priprema sportaša
Zagreb: Početak HOO-ove kampanje za nastup hrvatskih predstavnika na Olimpijskim igrama u Parizu
Damir Martin u samcu odveslat će punu dionicu od 34 kilometra od Vukovara pa sve do Iloka

"Prvo ću malo smiriti emocije, odveslati B finale, a onda, kad se vratim u Hrvatsku, vidjet ću što i kako dalje. Uzet ću godinu dana slobodno da se odmorim od svega. Nakon toga ću donijeti odluku," poručio je.

Za 36-godišnjeg Vukovarca ovo su bile četvrte olimpijske igre. U Londonu 2012. godine je osvojio srebro u četvercu na pariće zajedno s Martinom i Valentom Sinkovićem, te Davidom Šainom, u Rio de Janeiru je bio srebrni u samcu, dok je u Tokiju, također u samcu bio treći.

Posebno pamtimo Rio de Janeiro gdje je "Damšo" za sedam tisućinki sekunde ostao bez zlata. Martin je nakon "fotofiniša" bio drugi, dok je za centimetar slavio Novozelanđanin Mahe Drysdale.