BUNDESLIGA

Jelavićev hat-trick, Petrić junak pobjede HSV-a (video)

12.02.2011.
u 17:39
Nikica Jelavic postigao je hat-trick u domacoj pobjedi Rangersa protiv Motherwella (6:0). Golove je postigao u 34., 37. i 79. minuti. Mladen Petrić bio je junak HSV-a u gostujućoj pobjedi (1:0) kod Wolfsburga.

Petrić je, naime, bio čovjek odluke – u 32. minuti na njemu je Kjaer napravio 11-erac, Petrić je uzeo loptu, namjestio je na bijelu točku i snažno pogodio u vratarov gornji lijevi kut!

Rezultat se do kraja nije mijenjao, a spomenimo da Marija Mandžukića opet nije bilo u sastavu Wolfsburga. Naš je napadač i dalje na bolovanju zbog prijeloma nožnog prsta. Wolfsburgu, eto, nije pomogla ni promjena trenera, podsjetimo da je Stevea McClarena zamijenio Pierre Littbarski.

Bayern je napokon igrao odlično i na svom travnjaku pregazio Hoffenheim - 4:0 (2:0). Danijel Pranjić igrao je svih 90 minuta na poziciji zadnjeg veznog igrača, a briljirao je Arjen Robben – zabio je dva lijepa gola i bio dodavač Gomezu za prvi Bayernov pogodak.

Joe Šimunić ušao je u igru u 46. minuti, no utopio se u sivilu svog Hoffenheima. Baš kao i Vukčević, koji je bio zamijenjen u 77. minuti. Stuttgart je kod kuće visoko poražen u igri s Nürnbergom (1:4), a Bayer iz Leverkusena projurio je Frankfurtom (3:0).

Rezultati 22. kola: Bayern – Hoffenheim 4:0, Wolfsburg – HSV 0:1, Stuttgart – Nürnberg 1:4, St. Pauli – Borussia Mönchengladbach 3:1, Schalke – Freiburg 1:0, Eintracht Frankfurt – Bayer Leverkusen 0:3.

Redoslijed: Borussia Dortmund (-1) 51 bod, Bayer Leverkusen 42, Bayern 39, Mainz (-1) i Hannover (-1) po 37...