Vida na udaru kritika: 'Lažnjaci zabiju bivšem klubu pa ne slave. Onda ne moraš ni igrati'

GRE, UEFA CL, AEK Athen vs GNK Dinamo Zagreb
Atena: Domagoj Vida zabio konačni gol za pobjedu AEK protiv Dinama
31.08.2023.
u 15:14
Rasplet trećega pretkola Lige prvaka bio je dramatičan za Dinamo. U uzvratu je Domagoj Vida, bivši igrač Dinama, u 101. minuti susreta zabio gol i izborio prolaz AEK-a. Njegovi suigrači su bili oduševljeni, no Vida je tek odšetao ne slaveći pogodak

Treće pretkolo Lige prvaka bilo je izrazito izazovno za Dinamo. U noći prije prve utakmice u Ateni izbili su navijački sukobi u kojima je poginuo 29-godišnji navijač AEK-a. Policija je uhitila više od 100 osoba, većinom Hrvata. Grčki prvak odbio je bilo kakav oblik suradnje izvan organizacije utakmice, a UEFA je Dinamo kaznila zabranom dolaska navijača na gostujuće europske utakmice tijekom cijele sezone 2023/24.

Potom je Dinamo raskinuo ugovor i sa dotadašnjim trenerom Igorom Bišćanom kojeg je Dario Šimić prije početka sezone opisivao kao najjače pojačanje koje Dinamo može dobiti. Same utakmice bile su također nesretna epizoda za plavu momčad.

Atena: Utakmica AEK i Dinamo u 3. pretkolu UEFA Lige prvaka
Atena: Slavlje Dinamovih igra?a nakon pogotka Šutala
Atena: Slavlje Dinamovih igrača nakon pogotka Šutala

U prvoj utakmici su upisali treći loš rezultat na Maksimiru. Nakon poraza od Hajduka u prvome kolu HNL-a i remija protiv Gorice, AEK ih je pobijedio rezultatom 2:1. Dinamo je trebao pravu pobjedu. U Ateni su sve do 92. minute vodili 2:0. Prvi gol AEK-a za izjednačenje ukupnog rezultata došlo je pogotkom Sergija Arauja u 92. minuti.

VEZANI ČLANCI:

Potom je uslijedio šok. U 100. minuti dosuđen je penal za grčku momčad. Dominik Livaković je obranio udarac Levija Garcije. Ipak, na odbijancu je bio Domagoj Vida, bivši igrač Dinama, koji je u 101. minuti susreta zabio i tako izborio prolaz svojoj momčadi. Njegovi suigrači su bili oduševljeni, no Vida je tek odšetao ne slaveći pogodak.

Danas je takvo ponašanje komentirao igrač Istre, Ante Erceg. "Slavit ću protiv svakoga. Već sam o tome javno govorio. Ne volim 'fake' ljude, koji zabiju bivšem klupu pa ne slave. Onda ne moraš ni igrati utakmicu", konstatirao je Erceg.

VIDEO Jakirović: 'Sve se odigralo munjevito. U 14 sati sam se kupao, u 15 bio na Maksimiru'