EUROPSKI NOGOMET

Leipzig svladao Bochum, Gvardiol odigrao čitavu utakmicu

02.10.2021.
u 22:05
Joško Gvardiol je odigrao cijeli susret za Leipzig koji je skočio na sedmo mjesto.

U susretu sedmog kola njemačkog nogometnog prvenstva RB Leipzig je pobijedio Bochum sa 3-0, a sva tri gola domaćin je zabio u posljednjih 20 minuta utakmice.

Njemački doprvak je tek u posljednjih 20 minuta uspio slomiti pretposljednji Bochum.

Gosti su se dobro držali do 70. minute kada je Andre Silva zabio za 1-0. Tri minute kasnije Christopher Nkunku je povisio na 2-0, a isti je igrač u 79. minuti razriješio sve dvojbe postigavši i treći pogodak domaćeg sastava.

Brighton i Arsenal bez golova

Brighton i Arsenal su u subotu u utakmici 7. kola engleskog prvenstva odigrali bez pogodaka.

Veći dio utakmice Brighton je bio bolji, imao je veći posjed lopte i više prilika, no nije uspio realizirati ni jednu. Arsenal je najbliže pogotku bio u prvom poluvremenu kada je Pierre-Emerick Aubameyang pucao glavom prema golu Brightona, ali bezuspješno.

Montpellier -Strasbourg 1-1

U utakmici 9. kola  francuskog prvenstva u subotu Montpellier i Strasbourg su odigrali neriješeno 1-1.

Povela je domaća momčad u 12. minuti pogotkom Molleta, a onda je Strasbourg izjednačio u 28. minuti. Montpeller je sada 12. na ljestvici s deset bodova, dok je Strasbourg deveti sa 11 bodova. Vodeći je PSG, koji sutra gostuje kod Rennesa, sa 24 boda.