Fredova golčina za pobjedu Šahtara, De Gea spasio United

Šahtar Roma
Šahtar Roma
21.02.2018.
u 22:37
Roma je vodila u Harkivu golom Undera, no Šahtar je okrenuo u nastavku golovima Ferreyre i Freda.

Sevilla i Manchester United u prvoj utakmici osmine finala odigrali su u priličnoj slaboj predstavi 0:0.

Sevilla je na početku pokušavala udarcima iz daljine, no oni nisu bili prava opasnost za De Geu. United je prvu pravu priliku imao u 24. minuti preko Lukakua koji je izbjegao zaleđe i pobjegao iza obrane Seville, ali udarac je bio loš i otišao je preko gola.

U samoj završnici prvog dijela u junaka vragova pretvorio se De Gea, koji je prvo u 42. skinuo udarac Correi, a onda u 45. minuti prvo zaustavio N'Zonzija, pa nakon toga obranio i zicer Muriela glavom s pet metara.

Ništa više nismo vidjeli ni od Uniteda u nastavku utakmice, no ni Sevilla nije pronalazila previše rupa u obrani gostiju. Od početka je bio vidljiv Mourinhov cilj da ne primi gol, a u tome je na kraju i uspio.

U drugoj utakmici večeri Šahtar je s 2:1 pobijedio Romu, iako su gosti iz Rima prvi poveli. Igrala se 41. minuta kada je Džeko sjajno proigrao Undera koji pogađa za 1:0. Rudari su izjednačili u 52. minuti kada je Ferreyra iskoristio neopreznost obrane vučice za 1:1.

Pobjedu je Šahtaru sjajnim golom u 71. minuti golom iz slobodnog udarca s 20-ak metara osigurao Fred.