Darijo Srna junak u pobjedi Šahtara protiv Fenerbahčea!

05.08.2015.
u 22:49
Bilo je 3:0 za Šahtar i nada za Ligu prvaka ostaje

Darijo Srna bio je pravi junak Šahtara protiv Fenerbahčea u uzvratnoj utakmici trećeg pretkola Lige prvaka. Hrvatski kapetan prvo je u 25. minuti asistirao za gol Gladkiju, a onda se i sam u strijelce upisao u 65. minuti s bijele točke.

Drugom golu Šahtara inače prethodila je gužva u kojoj je jedan igrač rudara ostao ležati na travnjaku, a igrači Fenera su ga požurivali. Na kraju je isključen Vitor Pereira, trener Fenera.

Samo tri minute nakon Srninog gola Šahtar je zabio i treći gol. Taison je dao dugu loptu za Teixeiru koji zabija za 3:0. Eduardo je priliku dobio od 80. minute, ali nije se posebno istaknuo. U samoj završnici Fener je ostao i s igračem manje nakon što je Kjaer dobio drugi žuti karton. Spomenimo kako zvučno ovoljetno pojačanje Fenera, Robin van Persie, nije igrao zbog ozljede.