Liverpool autogolom u 90. pobijedio Spurse, Chelsea nadjačao Cardiff

Liverpool - Tottenham
31.03.2019.
u 20:01

U derbiju 32. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je u dramatičnoj završnici pobijedio Tottenham s 2-1 vrativši se na prvu poziciju s dva boda više od Manchester Cityja.

'Redsi' su do pobjede stigli u sudačkoj nadoknadi 'komičnim' autogolom Tobyja Alderweirelda.

Domaćin je poveo u 16. minuti lijepim golom Roberta Firmina koji je zabio glavom na već devetu asistenciju Andrewa Robertsona. Gosti su u nastavku odigrali daleko bolje i izjednačili su u 70. minuti preko Lucasa Moure.

Tottenham je u 85. minuti mogao šokirati Liverpool, a možda i riješiti pitanje prvaka. Sissoko i Son su bili "dva na jedan" u kontri, ali je Sissoko bio sebičan i pucao je preko gola.

Kazna je stigla u 90. minuti kada su si gosti sami zabili gol. Robertson je još jednom odlično ubacio, Salah je s lijeve strane pucao glavom, Lloris obranio, a odbijenu lotu Alderweireld je ugurao u vlastitu mrežu za erupciju oduševljenja na Anfieldu.

Bio je to četvrti uzastopni gostujući poraz Tottenhama što im se nije dogodilo još od prosinca 2008. kada ih je vodio Harry Redknapp. Dejan Lovren je za Liverpool igrao posljednje dvije minute upisavši prvi nastup za 'Redse' nakon siječnja ove godine.

U ranije odigranom susretu Chelsea je na gostovanju pobijedio Cardiff s 2-1 velikim preokretom u posljednjih šest minuta utakmice. Međutim, susret su obilježile tri velike sudačke pogreške koje su gurnule 'Bluese' prema pobjedi.

Domaćin je poveo u 46. minuti golom Victora Camarase, a 10 minuta kasnije dogodila se prva sporna situacija. Toni Rudiger je u kaznenom prostoru gostiju oborio Seana Morrisona. Bio je to čisti jedanaesterac, ali sudac Craig Pawson nije pokazao na bijelu točku.