PREMIERSHIP

Liverpool nastavio loš niz, Stoke uzeo bod

16.01.2010.
u 15:56
Nakon ispadanja iz FA kupa tijekom tjedna od drugoligaša Readinga, nogometaši Liverpoola nisu uspjeli vratiti osmjeh na lice svojim navijačima, te su remizirali sa Stokeom 1:1.

U prvom susretu 21. kola Liverpool je vodio sve do posljednje minute susrete preko Kyriagosa, koji je zabio u 57. minuti, ali su domaćini uspjeli spasiti bod preko Hutha u 90. minuti.

Imali su redsi priliku za pobjedu i nakon toga, ali udarac Dirka Kuyta zaustavila je vratnica.

Liverpool je dominirao većim dijelom susreta, ali u posljednjih 10-ak minuta su se povukli i Stoke ih je ugurao u njihov šesnaesterac,  što je rezultiralo novim kasnim pogotkom u mreži redsa. Na isti je način i Reading došao do izjednačenje u FA kupu.

Igrali su redsi bez Stevena Gerrarda, Fernanda Torresa, Yossija Benayouna, a u 78. minuti za momčad je debitirao Argentinac Maxi Rodriguez.

Rafa Benitez nastavio je niz loših rezultata i lako bi se moglo dogoditi da mu je ovo bila posljednja utakmica na klupi Liverpoola, koji su s ovim bodom ostali na sedmom mjestu na ljestvici, sa 12 bodova zaostatka za  vodećim Chelseajem..