Ljubičić nije mogao

29.05.2010.
u 17:24
Ivan Ljubičić u 3. kolu Roland Garrosa nije mogao protiv brazilskog tenisača Thomaza Belluccija. Maratonski meč dan prije protiv Mardyja Fisha ostavio je traga.

Ljubo je izgubio od Belluccija sa 7:6, 6:2, 6:4, nakon dva sata i 19 minuta igre.

Ljubičić je u prvom setu izgledao puno bolje od 24. nositelja Roland Garrosa, vodio 5:3, no set je otišao u tie-break koji je naš tenisač izgubio. U drugom setu Bellucci je krenuo s dva breaka, poveo 4:0 i lagano priveo set kraju. A tu su počeli i zdravstveni problemi za Ljubičića, koji je zbog bolova u trbušnim mišićima morao tražiti liječničku pomoć. U trećem setu Belluci je poveo 3:0, Ljubičić izjednačio na 4:4, no potom je opet izgubio servis za 6:4 i pobjedu Brazilca. U meču u kojem su oba tenisača imala podjednak broj neprisiljenih pogrešaka (Ljubičić 39, Bellucci 38) presudio je mnogo veći broj Brazilčevih winnera (49-26).

Marin Čilić nakon pet setova u subotu je slavio protiv Argentinca Leonarda Mayera 6:4, 3:6, 7:5, 6:7 (5), 6:4 te izborio osminu finala.

– Imao sam uspona i padova u meču, no najvažnije je da sam cijelo vrijeme bio mentalno u meču – rekao je Marin, kojega ždrijeb sutra u sudaru za četvrtfinale vodi na lanjskog finalista Šveđanina Robina Soderlinga.

– Nisam se umorio, bit ću sto posto spreman za Soderlinga – najavljuje Marin.

Ako prođe Soderlinga, Čilić bi u četvrtfinalu vjerojatno igrao s prvim nositeljem Rogerom Federerom.

Hrvatske tenisačice Petra Martić i Darija Jurak izgubile su u 2. kolu parova od Španjolki Llagostere Vives i Marie Martinez Sanchez sa 2:6, 3:6 nakon 67 minuta igre.

U muškom dijelu parova dogodila se velika senzacija. Prvi nositelji, braća Bryan, izgubili su od brazilske kombinacije Melo/Soares sa 6:3, 7:6 (8). Ostali rezultati: Južnij - Troicki 2:6, 7:6, 6:2, 6:3; S. Villiams - Pavljučenkova 6:1, 1:6, 6:2; Petrova - Rezai 6:7, 6:4, 10:8; Peer - Bartoli 7:6, 6:2.