Barcelona - Atletico Madrid
05.04.2016.
u 22:44
Katalonci su u posljednjih sedam susreta savladali momčad Diega Simeonea.

Barcelona je nakon poraza od Reala u El Clasicu (1:2) stigla do pobjede u prvom četvrtfinalnom susretu Lige prvaka protiv Atletica pa će u Madridu braniti jedan pogodak prednosti (2:1).

Katalonci mogu biti zadovoljni nakon prvih 90 minuta s obzirom na tijek susreta i kako je sve izgledalo do 35. minute kad je isključen gostujući napadač Fernando Torres. Momčad Diega Simeonea do tog trenutka djelovala je čvrsto i organizirano, kako se i očekivalo, a Barcelona je teško dolazila do prilike.

Potpuni šok dogodio se u 25. minuti kad je spomenuti Torres zabio za vodstvo. Lijepo mu je dodao Koke, a bivši španjolski reprezentativac pogodio je Ter Stegenu kroz noge. Bio mu je to 11. pogodak u 15 susreta protiv Barce.

Madriđani su samo dvije minute poslije mogli povećati prednost. Griezmann je uputio nezgodan udarac sa 17 metara i umalo pogodio, no Ter Stegen je obranio vršcima prstiju.

Torres je prvi žuti karton dobio u 29. minuti zbog prekršaja na Neymaru, a onda, u spomenutoj 35., i drugi žuti zbog nesmotrenog prekršaja s leđa na Busquetsu na sredini igrališta. Bilo je jasno kako će to itekako utjecati na daljnji tijek susreta pa je Simeone "poludio" na ovu odluku njemačkog suca Felixa Brycha.

I zaista je bilo tako jer u drugom poluvremenu gotovo cijelo vrijeme igralo se na gostujućoj polovici, bila je to viktorija na Atleticov gol. Vidjelo se kako je pitanje trenutka kad će "procuriti"...

Prvo je Lionel Messi, kojeg su se Madriđani posebno pribojavali jer im je u 28 utakmica zabio čak 25 golova, pokušao atraktivnim škaricama, a Neymar je zatresao gredu u 51. minuti.

Junak Barcelone postao je Luis Suarez koji je dvama pogocima donio preokret za vrijednu pobjedu. Prvo je pogodio u 63. minuti za izjednačenje. Dani Alves je ubacio s desne na suprotnu stranu, gdje je Jordi Alba opalio iz prve, a lopta je praktično pogodila Suareza koji se odlično snašao i zatresao mrežu.

Prije drugog Urugvajčeva pogotka igru je napustio Ivan Rakitić (64. minuta), a zamijenio ga je Rafinha.

Suarez je konačan rezultat postavio u 74. minuti kad ga je pronašao Dani Alves. Urugvajac je pogodio udarcem glavom.

Inače, utakmicu su obilježile i brojne grubosti pa je sudac Brych domaćim igračima podijelio tri žuta kartona, a gostima osam i jedan crveni karton.

Barcelona je tako potvrdila da su joj Madriđani postali prava ''mušterija'' jer stigla je do sedme uzastopne pobjede. No, Atletico će u uzvratu na Vicente Calderonu za osam dana pokušati ponoviti trijumf iz četvrtfinala istog natjecanja 2014. godine kad je s ukupnih 2:1 nadjačao Katalonce.

>>Suarez udarao rukama i nogama igrače Atletica pa poručio: Pritisak je na njima