Kakav okršaj West Hama i Arsenala: Šest pogodaka i Carrollov hat-trick!

Andy Carroll
West Ham - Arsenal
09.04.2016.
u 15:52
Trener Arsenala Arsene Wenger želio je osvetu za poraz u prvom dijelu prvenstva kad su čekićari neočekivano slavili na Emiratesu sa 2:0.

West Ham Slavena Bilića u 33. kolu engleskog prvenstva dočekao je Arsenal u londonskom derbiju. Visoki ulog donio je uzbudljivu utakmicu sa šest pogodaka (3:3) jer topnici se bore za naslov prvaka, a čekićari za mjesto koje vodi u Europu.

Susret su bolje počeli gosti te do 35. minute stvorili visoku prednost - 2:0. Prvo je zabio Mesut Özil u 18. minuti, a potom i Alexis Sanchez 17 minuta kasnije.

Prije toga domaćoj momčadi u 13. minuti poništen je regularan gol. Lopta je nakon škarica Andyja Carrolla stigla do Manuela Lanzinija koji ju je zakucao u mrežu, ali sudac je poništo gol zbog zaleđa.

Ipak, u posljednjim trenucima prvog dijela nevjerojatni povratak domaćina režirao je s dva pogotka stasiti napadač Andrew Carroll. Glavom je pospremio loptu u mrežu u 44. minuti, a u drugoj minuti nadoknade proključale su tribine Upton Parka nakon njegova lijepog poluvoleja.

Potpuna ludnica na tribinama zavladala je u 52. minuti kad je sjajni Carroll dočekao na drugoj vratnici jedno ubacivanje i glavom zakucao loptu u mrežu za svoj prvi hat-trick ove sezone. Ukupno je postigao devet golova.

Konačan rezultat postavljen je u 70. minuti kad je Danny Welbeck poslao loptu u šesnaesterac, a Laurent Koscielny pogodio desne rašlje.

Trener Arsenala Arsene Wenger želio je osvetu za poraz u prvom dijelu prvenstva kad su čekićari neočekivano slavili na Emiratesu sa 2:0, no uspio je samo produljiti uspješan niz od deset godina bez poraza na Upton Parku.

Na kraju s bodom ne može biti zadovoljna niti jedna momčad.