POTVRDILI IZ KLUBA

Mladi vatreni na korak do transfera karijere! Dalićev dragulj ide prema vrhu

Hamburg: Susret Hrvatske i Albanije u 2. kolu skupine B na Europskom prvenstvu, Hrvatska u dvije minute okrenula utakmicu na 2:1
Hamburg: Susret Hrvatske i Albanije u 2. kolu skupine B na Europskom prvenstvu
01.08.2024.
u 11:41
"Iz njega ćemo sigurno izvući najbolju verziju", istaknuo je dužnosnik Real Sociedada. Sučić, rođen u Austriji, ima ugovor sa Salzburgom do ljeta 2025. Tržišna vrijednost mu se kreće oko 15 milijuna eura

Hrvatski nogometni reprezentativac Luka Sučić na korak je do prelaska iz austrijskog Salzburga u španjolskog prvoligaša Real Sociedad, rekao je u četvrtak ujutro dužnosnik kluba iz Baskije. "Sporazum još uvijek nije zaključen, ali je blizu", rekao je dužnosnik Real Sociedada za Hinu. Sučić, 21-godišnji vezni igrač, trebao bi zamijeniti 28-godišnjeg španjolskog reprezentativca Mikela Merina koji je blizu odlaska iz kluba.

Real Sociedad je prošlu sezonu završio na šestom mjestu u španjolskom prvenstvu. Igrao je u Ligi prvaka u istoj skupini sa Salzburgom pa je vodstvo kluba moglo uživo vidjeti Sučića. Hrvatski veznjak je prije osam mjeseci odigrao svih 90 minuta u gostujućem remiju 0-0 dok je prethodno igrao 11 minuta u domaćem porazu od 0-2.

Novi dom Luke Modrića
ARHIVA - Dubrovnik, 2009. Luka Modri? uživao s djevojkom Vanjom Bosni? na jet skiju
Madrid: Luka Modrić preuzeo je novi sponzorski Audi Q7 Sport
Madrid: Luka Modri? isprobao svoj novi audi
Zagreb: Luka Modri? s obitelji posjetio suprugu Vanju koja je jutros rodila sina
Madrid: Luka Modrić automobilom se odvezao u bolnicu na pretrage

"Iz njega ćemo sigurno izvući najbolju verziju", istaknuo je dužnosnik Real Sociedada. Sučić, rođen u Austriji, ima ugovor sa Salzburgom do ljeta 2025. Tržišna vrijednost mu se kreće oko 15 milijuna eura, podatak je specijalizirane stranice Transfermarkt. Dosad je igrao samo u Austriji, a za hrvatsku reprezentaciju je upisao deset nastupa. Igrao je u sve tri utakmice na Europskom prvenstvu, 25 minuta protiv Španjolske, 45 minuta protiv Albanije i 70 minuta protiv Italije. U četvrtak nije bio dostupan za komentar.

Lokalne novine Diario Vasco izvijestile su u četvrtak ujutro da Real Sociedad i Salzbug vode razgovore, a da Sučića dijele sati od dolaska u primorski grad San Sebastian. Real Sociedad je u siječnju doveo u svoj podmladak Luku Petrovića, 16-godišnjeg napadača s hrvatskim i švedskim državljanstvom, iz švedskog AIK Solne. Za baskijski klub je od 1998. do 1999. igrao i nekadašnji Dinamov napadač Igor Cvitanović.